Dinihabergentr, Diyanet Haber, Dini Haber, Dini Haberler, Diyanet Haberleri, Diyanet, Diyanet Haber, Diyanet Haberler, Diyanet Duyuru, Dibbys

Sanal Alemde “İmam-ı Rabbani” Savaşı

2017-02-25 06:48:28
Sanal Alemde “İmam-ı Rabbani” Savaşı

Bir haber sitesinin İmam-ı Rabbani’yi hedaf alan yazıları üzerine sanal alemde İmam-ı Rabbani savaşı başladı.

Dinihabeler.com adı ile genelde dini haberler üzerine yayın yapan internet sitesinin bir süredir önce Süleymancıları, ardından İmam-ı Rabbani hazretlerini hedef alan ve Mahmut Deniz imzasıyla yayınlanan “Akıl hocası İmam-ı Rabbani olanın vay haline! yazısından sonra farklı iki cephe oluştu.

Bugüne kadar sayısız insanın ilminden faydalandığı İmam-ı Rabbani’nin yazılarını eleştirisel olarak gündem getiren haber sitesi “İmam-ı Rabbani’den Başka Bir Hezeyan: “Allah’ı kadın suretinde gördüm” , Peygamberimize yazdığı eseri öptüren İmam-ı Rabbani mi kılavuz?, İmam-ı Rabbani’yi eleştirenler Allah tarafından çarpılır!, İmam-ı Rabbani’nin ‘ ruhlar hakkındaki’ hezeyanı gibi başlıklarla getiriken onun “ehli sünnet” adının ardına sığınıp okumaktan aciz Müslümanların içinde İslam’ın genleriyle oynayan İmamı Rabbani olarak söz etmesi üzerine bazı tarikat ve cemaatlerden tepkiler gelmeye başladı.

Tartışma ihvanlar.net’in tepkisiyle devam ederken, site dinihaber’i cehaletle suçlayarak İmam-ı Rabbani hazretlerinin ilmini anlamadığına vurgu yapmıştı. İhvanlar.net “Dolayısıyla eleştiriler mutlaka olacaktır. Ancak bu eleştirileri ilmi bir ortamda yapanlara “eyvallah” deriz. Hani mesela bir mutasavvıf, kitabına bir hadis almıştır da başka bir hadis alimi bu hadisin senedine ulaşamadığını söylemiştir vs… Bunlar olağan şeylerdir, normaldir. Belli bir birikime sahip olan alim zat ortaya koyduğu deliller ışığında karşısındakini tenkit eder, buna diyecek bir şey yok. Fakat… yukarıda saydığımız ve nice alimlerin de kabul ettiği tasavvuf ile alakalı cahilane yorumlar yapılarak karalama yapılmasına sessiz kalamayız.” diyerek “cahil, cesur olarak başlığı ile konuyu “Daha 17 yaşındayken tahsilini tamamlayıp bütün ilimlerden icazet alan, Şuan Türkiye’de Diyanet dahil bütün Ehli Sünnet alimlerin büyüklüğünü tasdik ettiği, hatta devrinde kendisine bin yılın müceddidi denilen, ilmiyle dünyayı aydınlatan, binlerce alim yetiştiren İmam-ı Rabbani hazretlerine dinihaberler.com adında kıytırık bir site kalkmış, cahilane yorumlarla çamur sürmeye kalkıyor. Güneş’e çamur sürmek için elini çamura sokan kişi güneşe ulaşamayıp sadece kendi elini kirletmekle yetineceği gibi bu kişiler ancak kendi cehaletlerini ispat etmiş olurlar.” diyerek dinihabelerin tezini çürütmeye çalışan bilgiler vermiştir.

Aynı site son olarak “Bu site DİNİ ismi altında DİYANET haberleri vererek yani DİNİ ve DİYANETİ İSTİSMAR ederek cemaatlere saldırıyor. Bakın, eleştiriyor demiyoruz saldırıyor. Dediğimiz gibi usulünce yapılan bir eleştiri olsa eyvallah diyeceğiz ama bunlar alenen saldırıyor. Bu gibi sitelere dikkat edin, DİNİ istismar eden ve kullanan, DİNİHABER maskesi altına saklanan ve dini değerlere savaş açanlara karşı uyanık olun.” diyerek daha fazla konu hakkında muhatap almak istemediklerini dile getiriyor.


İmam-ı Rabbani için dinihaberlerin yazdığı yazıya bir çok sitede tepkiler görülürken Ercan Bitikçioğlu adlı bir yazarın “Kılavuzu «sapık ilahiyatçılar» olanın..” başlığı ile yazdığı yazısında ” Asıl üzüldüğüm bu zihniyetin milletimizin itibar ettiği bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da giderek veba gibi yayılması… Öyle ki, kulağımıza gelenler doğruysa, Kur’ân’ın yüzlerce âyetinin “tarihsel” olduğunu (yani artık zamanı geçmiş olduğu için –háşa− hükümsüz olduğunu) söyleyen sapık Fazlurramancılar bile zuhur etmiş Diyanet’te… Hem de zirve mevkilerde…

Yazı başından sonuna kadar belli ki başta “Süleymancılar” dedikleri Kur’ân hadîmi cemaat olmak üzere tüm nur talebelerine ve diğer Ehl-i Sünnet tarikatlarına hususî bir saldırı mahiyetinde. Amma takiyye yaparak bu suî niyeti gizliyor, “biz saldırmıyoruz, hakaret etmiyoruz, sadece uyarıyoruz” demeyi ihmal etmiyorlar. Âlemi kör, milleti sersem sanıyorlar..

Oysa biraz düşünebilseler, akledebilseler Kur’ân tâbiriyle sefihlerin (beyinsizlerin) önde gidenleri kendileridir de bilmezler. “Kur’ân, Kur’ân” derler ama vallahi bunlar Kur’ân-ı Kerîmi de; ihlaslı bir kalple değil de modern zırvaların beyinlerine nakşettiği sapık ideolojik takıntılarla okudukları için anlamazlar…

Dikkat edin bilmezler demedim, anlamazlar dedim. Öyle bazı oryantalist âlimler vardır ki, Kur’ân’ı değme İslâm âliminden iyi bilirler. Lâkin iman etmezler… İman nasib işidir ve Allah hidayeti zalimler güruhuna nasib etmez. Zalimler insaf ehli olmayan herkestir…

NOT: İlgili sitenin yöneticisi bayım, Süleymancılara, şunlara bunlara düşmanlık ediyorsun da Ahmet Hakan’dan medet ummakla ne acınası bir halde olduğunu da ifşa etmiş oluyorsun. Sadece hatırlatıyor, uyarıyorum. Sakın ha, hiçbir hakaret amacımız yoktur. Zaten bu yaptıklarınıza hakaret etmeye bile değmez, millet size acı acı gülecek çünkü…” şeklindeki sözleri de yadsınacak gibi değil.


İmam-ı Rabbani tartışmasına bu kez Türkiye Gazetesinden Ramazan Ayvallı’da katılarak konu daha medyatik hale geldi. Ayvallı “İmâm-ı Rabbânî’yi doğru tanımak…” başlığı ile yayınladığı ilk makalesinde “Son zamanlarda, İslâmın içini boşaltmaya, Kur’ân-ı kerîmi tahrîf etmeye, Peygamber Efendimizi saf dışı bırakmaya gayret eden, İslâm akîdesini bozmaya, güzel vatanımızı parçalamaya ve satmaya, Türk milletini bölmeye-parçalamaya ve birbirine düşürmeye ve bir iç savaş çıkarmaya çalışan “Terör Örgütleri”ni bir tarafa bırakarak, sanki hedef saptırmaya çalışan bazı işgüzârlar çıkmaktadır… Reklam olmasın ve cevap hakkı doğmasın diye ismini vermeyeceğim bir internet sitesinde, tenkit edilecek birçok din düşmânı, İslâm düşmânı, Ehl-i sünnet düşmânı, bid’at ehli, fitne ve fesat ehli kimse var iken, başka tenkit edilecek kimse kalmamış gibi, büyük âlim ve velî İmâm-ı Rabbânî Müceddid-i Elf-i Sânî Ahmed Fârûkî Serhendî’ye ve hocası Muhammed Bâkî Billah’a (rahmetullahi aleyhimâ) çatılmış, haklarında çok ağır bir dil kullanılmış, onlara çok büyük iftiralar atılmıştır… ” diyerek konuyu sayfasına taşımıştır. Aynı yazısında Rabbani’den bahsetmiş, son yazısında ise “İmâm-ı Rabbânî’yi münâfıklar sevmez” diyerek konuyu noktalamak istemiştir.

Oysa tartışmanın bu şekilde biteceği düşünülürken bu yazıya Dinihaberler, Türkiye Gazetesinden Prof.Dr. Ramazan Ayvallı’nın son yazsıına İmamı Rabbani’yi eleştirenlere münafık dedi!” diyerek tartışmayı sürdürme niyetinde olduğu görüldü.

Dinihaberler, Ayvallı’nın sözlerine “Türkiye Gazetesi’nin akıl ve ilimden yoksun patavatsız yazarı Ramazan Ayvallı, İmamı Rabbani hususunda yaptığımız tenkitleri ayet ve hadislerle çürütmek yerine çocukça övgü yolunu tuttu…”İlahiyatçıların yüz karası Ramazan Ayvallı’ya göre İmamı Rabbani’yi eleştirenler ancak MÜNAFIKLAR imiş. Ramazan Ayvallı yayımladığımız İmamı Rabbani yazı dizisine değinerek ADIMIZI DA REKLAM OLMASIN diye vermemiş. İnceden inceden bize dokundurmuş.”

İmaı Rabbani savaşı bakalım daha ne kadar sürecek…

dinihaberler.gen.tr

SİZİN YORUMLARINIZ
yorum
Emin arıcı
Mahmut Deniz aslında İmam-Rabani Hazretlerini eleştireyim derken peygamberleri de inkar ediyor ama farkında değil. Çünkü Allaha teala yüce kudret sahibidir. Her şeye kadirdir. Kullarına emirlerini bildirmek için hiçbir şeye ihtiyacı yoktur
Beğen (0)
2017-03-30 17:22:01

Namaz Vakitleri

Reklam

GAZETE SAYFALARI

Canlı Yayın

Twıtter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Beşiktaş
  28
  64
 • 2
  Medipol Başakşehir
  28
  57
 • 3
  Fenerbahçe
  28
  53
 • 4
  Galatasaray
  28
  49
 • 5
  Trabzonspor
  28
  47
 • 6
  Antalyaspor
  28
  43
 • 7
  Gençlerbirliği
  28
  39
 • 8
  Atiker Konyaspor
  28
  39
 • 9
  Osmanlıspor FK
  28
  37
 • 10
  Kasımpaşa
  28
  37
 • 11
  Kardemir Karabükspor
  28
  35
 • 12
  Bursaspor
  28
  35
 • 13
  Aytemiz Alanyaspor
  28
  34
 • 14
  Akhisar Bld.Spor
  28
  33
 • 15
  Kayserispor
  28
  27
 • 16
  Gaziantepspor
  28
  25
 • 17
  Çaykur Rizespor
  28
  24
 • 18
  Adanaspor
  28
  20

Gönderin yayınlayalım

2017 Dini Günler