DiniErkDiniErk
17 diyanet sendikasının hali pür melali ortada.. Yetkili sendika, yetkili sendikaya yetişmeye çalışan diğerleri.. Çalışanlar, uyuyanlar.. Aktif sendikacılardan tabela sendikacılara..
Zaman zaman sendikaların basın bildirilerini yayınlamaya çalışıyoruz. Bazılarının aynı konuları ısıtıp ısıtıp önümüze konmasından biz rahatsızız, okuyucu rahatsız.
Yeni bir şeyler bulamadığı zaman arşivlere takılıp, eski bir yazıyı ya aynen ya da ufak değişiklerle vermek "çalışmak" demek değildir.
Memura sicil affı konusunda zaman zaman Diyanet sendikalarının talepleri olmaktadır. Buna itirazımız yok.
Ama 2 - 3 ayda bir bunu ifade etmenin anlamı yok. Çünkü kaç yıldır yazılıyor, talep ediliyor ama havanda su dövmek gibi bir şey bu..
Çünkü mantıklı bir istek yok.
Diyor ki sendika.."Çünkü haksız yere sicilleri bozulan din görevlileri var."
Kim diyor bunu , en son , Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt yaptı.
Sayın Türüt diyor ki "terör örgütleri dışında, iftira ve isnatlarla haksız yere mağdur edilen din görevlilerine sicil affı getirilmesi"
Yaklaşık bir ay önce de ifade etmişti. Şimdi yine..
Sendika Başkanı Hasan Türüt "iftira ve isnatlarla haksız yere mağdur edilen" "haksız yere sicilleri bozulan" ibaresi ile "af" istiyor.
Bu kez seçim öncesi gündeme getiriyor. Seçime 6 gün kala, geç gelen ve rüşvet kokan bir talep.. gibi... Yakışmıyor..Bu kritik dönemde. Akparti'nin karşısında onca hain varken. Kafaları bulandırmak.
"Af ver oy vereyim" der ki gibi, ne kadar ayıp..Ne kadar tehlikeli.
Diyanet Bir-Sen basın bildirisinde "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine sayılı günler kala, Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, din görevlilerine sicil affı verilmesi gerektiğini tekrarlayarak, büyük suçlara bulaşmamış, küçük hatalar nedeniyle sicilleri bozulan din görevlilerine bir defaya mahsus olmak üzere sicil affı verilmesi gerektiğini söyledi." deniliyor
Soruyoruz şimdi.
Sayın Türüt..
Disiplin cezasını kim veriyor. Amirler olmadı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği.. Kim veriyor.
Af istiyorsunuz.. "Haksız yere" diyorsunuz. Kimi suçluyorsunuz.
Yukarıda sayılanları.
Siz farkında mısınız. Bu kurumları, bu tüzel kişilikleri töhmet altında bıraktığınızı ve onların haksız işlem yaptığını dile getirerek suçladığınızı biliyor musunuz ?
Amirlerden müfettişlere işlerini doğru yapmıyor mu, diyorsunuz
Yalan dolan, haksızca, iftira olarak verilen kararlar mı diyorsunuz ?
Neyin affını istiyorsunuz ? Ortada bir haksız iftira varsa o memur yargı yoluyla hakkını savunsun. Temize çıksın. Sicili temizlenir.
Sonra işini dürüstçe yapan memurlara haksızlık etmiş olmuyor musunuz. Sicili tertemizlere adaletsizlik etmiyor musunuz ?
Bu neyin talebidir.
Suçluyu kayırmak, sütten ak çıkmış kaşık durumuna getirmeye çalışmak sizin gibi din görevlisine, mihrap çalışanına, peygamber temsilcisine yakışıyor mu ?
Kim ki verilmiş kararların haksız olduğunu ima ediyorsa kararı veren makama hakaret etmiştir.
Bu vebaldir. Bu suçlamadır.
Şunu da belirtmek isterim. 
Eğer, müfettişi ya da amir gerçekten haksız kararla bir memurun sicilini kirlettiyse onun imanı da kanıda sorgulanmalı. Bunları ifşa etmek sizin görevinizdir.
Haksızlık karşısında susan iblis gibi olmamak için haksızlık üzerine gidin. Gerçekten haksız yere sicili kirli, işinden aşından ifitira ile mağdur edilen varsa bunların dosyasını alın bunun üzerine mücadele edin.
Verin savaşınızı.. Allah doğruların yardımcısıdır. Kazanın.terleyin. Yalnız bırakmayın o memurlar, din görevlilerini. Hatta sizin sendikadan olmasa bile. Uzatın elinizi. Tutun düşeni, kaldırın.
Sicil affı isteriz yalvarmasına bile hacet kalmaz. 
Sayenizde müfettişler arasındaki çürük yumurtalar ayıklanır.
İşte o zaman lider olursunuz, kahraman olursunuz, üye sayınız artar ve yetkili sendika olursunuz.
Yeldeğirmenlerine saldırmak yerine, akın yanında karayı temizlemek adaletsizliktir.
Sicil affı dilenmek yerine lütfen Başkan. Kalk ayağa. Bul dosyaları. İspat et. Kahraman ol.
Tavsiyemizdir.

Erol KARA - 16.06.2018

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor