DiniErkDiniErk
Ramazan ayı dolayısıyla pek çok camide , hatta ülke camilerimizin sayısı 81 ise bunun %70'inde "uyku kendisine haram olmuş" imamlarımız var.
Canı gönülden çalışan.. Hizmet aşkından öte dine hizmeti şiar edinen bu oranda olmasa bile birbirinden bakarak, sosyal medya paylaşımlarında bulunarak kendini öne çıkartmaya çalışanların sayısı da az denemeyecek kadar çok çalışıyorlar.
Her ne kadar Ramazan'dan sonra camiler izin alan din görevlilerinin çokluğu yüzünden boşalacak olsa da.
Çok çalıştık dinlenmek hakkımız diyen cami görevlileri ortalama bir ay "yok" denecek şekilde camilerden kaçacak.
Ramazan boyu nefessiz çalıştılar. Uykuya hasret kaldılar. Kalan 11 ay serbest çalışma sayılmalı..
Neyse, Biz önümüze bakalım.


Bir imamdan bahsetmek istiyoruz. "Gözümüz gönlümüz imam görsün" diyoruz.
Bildiğiniz gibi Ramazan ayı geldi geçiyor. Şurada sayılı 7-8 gün kaldı. Bu günler Kadir gecesini içerisinde barındırdığı söylenen mübarek 10 günler kapsamında.
Yani itikaf günleri. Yaradan c.c ile başbaşa kalma, nefsi dinlendirme zamanı. Huşu ile yaşamanın günleri. Kalbi Rahman'nın merhametine teslim günleri.
Allah ile olan akdin bir çeşit yenilenmesi, teslimi, vuslatı. Ne derseniz deyin.
Bir imam var ki işte bu teslimiyete hazır misafirlerine hizmette hizmetkar olmuş.
Hizmetkarlık ne kelime efendim, daha da ötesi.
Allah c.c'nın misafirlerine hizmet etmenin, onları rahat ettirmenin derdinde, telaşında..davetinde.
Önce itikaf daveti çıkartıyor


"Dünya telaşına 10 gün ara diyor" ve "davet" ediyor.
Kalacak yer göstermekle kalmıyor. Kalacak yeri hazır ederek. İşte o güzelim hizmet. Kimin için.. Allah azimüşsan ile "bir " olmak isteyenler için..Yatacak yerleri öylesine düzenli hazırlanmış. Derli toplu.. Tertemiz.  Burada yatanlar, yatmaya fırsat bulurlarsa "itikafın yiğitleri" bir çok camide kuru yerde, uyku tulumlarında, bir battaniyenin üzerinde değil insana yaraşır şekilde yatakta yatacaklar.
Kimse demesin, itikaf sıkıntı ile olur diye.. Kimse demesin bu lüks altında kim olsa diye..İmkanı veren Allah c.c. misafirlerini darda bırakmaz. İmkan varsa kul kullanmalı.
Sadece bu mu ?
İmam efendi. Sakarya Üniversitesi Kampüs cami imam hatibi Erol Demir, paylaşımdan sadece bunları göstermiyor. Davet ediyor.
"Sahur ve iftar, Tuvalet ve duş, Halka Dersleri , Yatacak mekanlar İle camimiz hazır"
Kime diyor... Allah-u Teala hazretlerine yakın olmak, dünya telaşına ara vermek, kendini dinlemek, dinlerken ibadet etmek, ibadet ederken ruhunu mana aleminde gezdirmek isteyenlere...


Bu kadar mı.. Hayır.. İtikafta bulunanları bunlarla bırakmıyor. Sadece yatak sererek değil, yemeklerini de hazırlıyor. "İftar ve sahurlar bizden." diyor.
Vücud gıdasız kalmasın. Sonra....


Bakın ruhun gıdası için ne hazırlamış Sakarya Üniversitesi Kampüs cami imam hatibi Erol Demir hoca..  "Halka dersleri"ni...


Kur'an-ı kerimler zikredilecek, hadisler, mukabeleler, tefsir okumaları, zikirler. Ruhun gıdası da alınacak.
"Halka dersleri"ne şu an yabancı uyruklu ve yerli mümin gençler iştirak etmiş vaziyette ve sayıları giderek artıyor bile.. Allah zihin açıklığı versin, nasiplenmelerini nasip etsin..
Bir de imam efendiden ikramiye..
Kadir gecesine özel.. Hatta tüm müslim ve müslimelere.. Kadir gecesi programı. Yatsıdan teravihe, Teravihden imsak saatine hatta sabah namazının son duasına.. İsteyen sabahın erlerine mahsus namazı da kılabilir ..İşrak namazı ile miraca dahi yükselebilir. Nafile hac sevabı dahi alabilrler..
İşte o gecenin programı.. Kur'an-ı kerim tilaveti, sohbet, yatsı ve teravih namazları, tesbih namazı, secde ayetleri ve dua ,zikir, teheccüd namazı, sabah namazı ve diğerler.
Ruhun gıdası dolu dolu alınırken aralarda bedene lazım olacak ikramlar, molalar,yemekler...


Hepsi bu mu.. Derseniz.. daha ne olsun..
Hoca efendi, "İsteyen 10 gün İsteyen istediği akşam kadar kalabilir" diyor. "Camimizde itikaf başlıyor " diyerek hizmetini isteyene sunuyor.  Yer SAKARYA ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS CAMİİ " Ne zamana kadar 14 Haziran'a kadar. Sonrası bayram..
"Camimizi itikaf sünneti ile bereketlendiren kardeşlerimize teşekkür ediyoruz" diyen Sakarya Cami Kampüs cami imam hatibi Erol Demir hoca Endonozya, Mısır , Irak  ve memleketimizin her köşesinden kardeşlerini ağırlamak için canla başla çalışmış, çalışıyor.
Gayret kuldan tevfik Allah'tan.. Esirgemiyor, "banane" demiyor,
Gözümüz gönlümüz imam gördü.
İtikafta bulunanlar "ümmete dua ediyorlar" . Biz de imam efendiye, yardımcı olanlara, imkan tanıyanlara, katkıda bulunanlara ve Allah'ın misafiri olan tüm itikaftaki Müslümanlara dua ediyoruz.
Allah emeklerinizi zayi etmesin.

Mahi Tanış

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor