Diyanet, Sahte Peygamberi Web'te Susturdu. Sıra TV'sinde - Dindar Haber - DiniHabergentr

Diyanet, Sahte Peygamberi Web'te Susturdu. Sıra TV'sinde
Diyanet İşleri Başkanlığının talebi üzerine, kendisini "mehdi" ve "resul" ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirildi.

Gözler Din istismarcısı şarlatan Evreesoğlu'nun uydu üzerinden yayınlarına çevrildi.

Diyanet İşleri Başkanlığının talebi üzerine, Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince, kendisini "mehdi" ve "resul" ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirilmesine karar verildi.

Evrenesoğlu'na ait olduğu belirlenen Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet sitelerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca yapılan inceleme sonunda"İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" tespit edildi.

Kurul, sakıncalı meal ve tefsir yayınlarının erişiminin engellenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talepte bulundu.

Talebi değerlendiren Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, ilgili kanun maddesi gereğince söz konusu sitelerin İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğuna hükmederek, sitelerin erişimini engelledi.

Din istismarcısı şarlatan İskender Evrenesoğlu'naolan ve Türksat Uydularında yer alan MPL ve Nur TV adlı televizyon kanallarının ne zaman kapatılacağı da merak konusu oldu

Dernekleri de var

Türkiye genelinde Mihr Vakfı ile İslam'ı bozmaya çalışma faaliyetlerine devam eden İskender Evrenesoğlu Örgütü, Konya’da Konya Mutasavvıflar Derneği, Mardin’de "Manevi Tekamül Derneği", Mersin’de "Mersin Mutasavvıflar Derneği", Bursa’da “Mutasavvıflar Derneği”, Kütahya’da “Osmanlı Kültürünü Yaşatma Derneği”, Aydın’da “Hidayet Derneği”, Samsun, Amasaya, Giresun ve Çorum’da “Anadolu Mutasavvıflar Derneği”, Gaziantep’te “Gaziantep Mutasavvıflar Derneği” adıyla faaliyet gösteriyor. Bilinen derneklerinin dışında her şehirde farklı derneklerle ifsat faaliyetlerine devam ediyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor