Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Kimdir - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

21 Şubat 2019 Perşembe

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı KimdirAile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut

Samsun Çarşamba'da doğdu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Tokat, Bafra, Samsun Anadolu İmam Hatip Liselerinde meslek dersleri öğretmenliği yaptı.

2001 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında göreve başlayarak Amasya İl Müftülüğünde uzman ve vaiz olarak çalıştı. 2006'da Samsun İl Müftülüğü Vaizliğine tayin edildi. Bu görevi esnasında Samsun'da iki dönem sivil toplum kuruluşları platformu sözcülüğünü de yürüttü. 2009 yılında Ankara Çankaya İlçe Vaizliğine atandı ve bir müddet Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığında görevlendirme vaiz olarak çalıştı. Çankaya İlçe Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörlüğü görevini yürüttü.

20.05.2014 tarihinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığına atanan Akbulut yurt içi ve dışında pek çok konferans ve seminer vermiştir. Çeşitli sempozyumlarda sunmuş olduğu tebliğleri mevcuttur. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex