Diyanet, Dernek ve Vakıflara 85 milyon TL Yardım Yaptı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Diyanet, Dernek ve Vakıflara 85 milyon TL Yardım YaptıDiyanet İşleri Başkanlığı'nın dernek ve vakıflara aktardığı para 84 milyonu aştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 2018 yılı içerisinde kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yaptığı kaynak aktarımı ile ilgili açıklama geldi.

Buna göre 84,5 milyon TL kaynağın büyük kısmı üniversite kampüs camileri inşaatına harcandı.

Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinden Yardım Yapılması Hakkında Yönerge” gereği Diyanet İşleri Başkanlığı’na müracaat etmeleri durumunda bütçe imkanları nispetinde acil ihtiyaçların giderilmesi için cüz’i yardımlar yapılabiliyor.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yapılan Yardımlar için tıklayınız

Dernek ve Vakıflara Yardım Hakkında Yönerge

​5018 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi ile bu maddeye dayanılarak hazırlanan Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Genel Yönetim Kapsamındaki Kamu İdarelerinin Bütçelerinden Yardım Yapılması Hakkında Yönetmelik  hükümlerine dayanılarak hazırlanan ve 03/06/2011 tarihli ve 47 sayılı Başkanlık onayı ile yürürlüğe giren ​bu Yönergenin amacı, 633 sayılı Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen görev alanlarında hizmet ve faaliyet yürüten dernek, vakıf, birlik, kurum, kuruluş, sandık ve benzeri teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden kamu yararı gözetilerek, yardım yapılması, bu yardımın kullanılması, izlenmesi, denetlenmesi ve kamuoyuna açıklanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Değişiklik: 21.02.2019 tarihli ve 42473 sayılı Başkanlık Onayı ile yürürlüğe giren “Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinden Yardım Yapılması Hakkında Yönergede Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge”​ ile değiştirilmiştir.

Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinden Yardım Yapılması Hakkında Yönerge
Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinden Yardım Yapılması Hakkında Yönerge Ekleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor