Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Kimdir - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

14 Şubat 2019 Perşembe

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü KimdirKayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Abdulkadir Kabdan'ı Tanıyalım

1966 yılında Kayseri’de doğdu. İlkokulu Esentepe ilkokulunda okudu. 1984 yılında Kayseri İmam-Hatip Lisesini bitirdi. 1988 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı sene Kayseri Merkez Gülük Camiinde İmam-Hatip Olarak göreve başladı. 1989 yılında altı aylık süreyle Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde Müftülük Vaizlik kursuna katıldı. 1990 yılında Kayseri Felahiye ilçesine vaiz olarak atandı. 1991 yılında kısa dönem askerlik yaptı. 1994 yılında uzun süreli Din Görevlisi olarak Almanya’ya gitti. 2000 yılında Almanya’dan döndü ve eski görevine başladı. 2001 yılında Talas ilçe vaizliğine atandı. 2002 yılında Kayseri Eğitim Merkezi İhtisas Kursuna başladı ve 2005 yılında bu kursu tamamladı.  2005-2006 yıllarında Başkanlık onayı ile Kayseri Eğitim Merkezinde Arapça Ve Tefsir dersleri öğretmenliği yaptı.

2007 yılında Tefsir dalında “Nesefi Tefsirinde Şiirle İstişhad” teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde   “Abdulganî Karabâğî’nin Şerhu’l-Muhtâr Adlı Kitabının Edisyon Kritiği Ve Değerlendirilmesi” adlı teziyle doktorasını tamamladı.

Halen Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü olarak görevine devam etmekte olan Abdulkadir KABDAN evli ve dört çocuk babasıdır.

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex