Ardahan Müftüsü Kimdir - Dindar Haber - DiniHabergentr

Ardahan Müftüsü Kimdir




Müftü Remzi Pehlivan

1963 yılında Kastamonu İli, Kuzyaka köyünde doğan Remzi Pehlivan, İlkokulu kendi köyünde okudu.

1980 yılında Kastamonu İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldu. Yine aynı yıl İstanbul İli, Beyoğlu İlçe Müftülüğünde İmam-Hatip olarak Devlet Memurluğu görevine başladı. Şubat 1985 te Üniversiteden mezun oldu. 

Askerliğini Yedek Subay olarak Kahramanmaraş`ta yaptı. 1988 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Müftü ve Vaizler İhtisas Kursuna katıldı. 1990 yılında kursu bitirdikten sonra sırası ile, 1991 yılında Ağrı İli, Hamur İlçesi, 1993 yılında Konya İli, Tuzlukçu İlçesi, 1995 yılında Kastamonu İli, Şenpazar İlçesi, 2000 yılında Kastamonu İli, Araç İlçesi Müftülüklerine atandı. 

25 Ağustos 2008 tarihinde Kocaeli İli Darıca İlçe Müftülüğüne atandı ve kurucu ilçe müftüsü olarak görev yaptı. 08.09.2014 tarihinden 20.07.2018 tarihine kadar İstanbul Başakşehir İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 

25.06.2018 tarihli ve 2018/309 sayılı Kararname ile Ardahan İl Müftüsü olarak atandı. 23 Temmuz 2018 tarihinde yeni görevine başlayan PEHLİVAN, evli ve üç çocuk babasıdır. 

İl Müftüsü Remzi PEHLİVAN’ ın “Yaratana İbadet, Yaratılmışa Şefkat”, “Cami Ekseninde Müslümanlık” ve “Hikmetli Sözler” adında üç adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

ARDAHAN Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor