Bartın Müftüsü Kimdir - Dindar Haber - DiniHabergentr

Bartın Müftüsü Kimdir
Müftü Mahmut Gündüz

1954 yılında Adana ili, Pozantı İlçesi Kamışlı nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, orta ve lise tahsilini Adana’da tamamladı.

1979-1980 öğretim yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. Tahsiline devam ederken Üsküdar Müftülüğü’ne bağlı çeşitli camilerde İmam-Hatip olarak görev yaptı. Bilahere Aydın ili Germencik İlçe Müftülüğüne atandı. Oradan da İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ne geçti. 4. Dönem kursiyeri olarak 1986 yılında mezun oldu. Kursun bitiminde Diyarbakır Güngüş İlçe Müftülüğü’ne atandı. 7 ay görev yaptıktan sonra 1987 yılının 1. Ayından itibaren T. C. Hannover Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ateşeliği Sosyal Yardımcılığı görevine atandı. Orada 4 yıl görev yaptıktan sonra 1990 yılı sonunda Türkiye’ye döndü. Dönüşte 1 yıl Tarsus İlçe Müftülüğü vaizliğinde bulundu. 1992 yılında aynı ilin Anamur İlçe Müftülüğü görevine atandı. Burada bir müddet görev yaptıktan sonra 1993 yılında Ardahan İl Müftülüğü görevine başladı.

1995 yılında Karabük İl Müftülüğü görevine atandı. 6 yılı aşkın görev yaptığı bu ilden Kasım 2001 yılında ayrıldı ve Aksaray İl Müftüsü olarak atandı. 2 yıl Aksaray İl Müftülüğü’nden sonra, Kasım 2003’de Denizli’ye atandı. Eylül 2006 tarihinde ise Bursa İl Müftülüğü görevine başladı. 19 Aralık 2011 tarihinde atandığı Başkanlık Müftülüğü görevinden 19 Mart 2012 tarihinde ayrılarak aynı tarihte tekrar Bursa İl Müftüsü olarak göreve başladı.

Gençlik yıllarında güreşle meşgul oldu. Türkiye’de değişik kilolarda Türkiye birincilikleri vardır. 1977 yılında Sofya’da yapılan üniversite olimpiyatlarında ülkemizi 57 kg’da temsil etmiştir.

19 Ocak 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanan atamayla Bartın İl Müftülüğü görevine getirildi. Halen Bartın Müftüsü olarak görevine devam etmektedir.

Gündüz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

BARTIN Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor