DiniErkMüftü Muharrem Genç

29.01.1960 Ordu-Aybastı doğumludur. İlkokulu  aynı İlçenin Küçükyaka Mahallesinde bitirdi. 1969 yılında Ordu İmam Hatip Lisesine kaydolup, 1977 Yılında Samsun İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

Aynı yıl İstanbul Çatalca Müftülüğü Çakıl Köyüne İmam-Hatip olarak atandı. 1977 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine kaydoldu. 1982 yılında Fakülteyi bitirdi. Ardından Yüksek Lisansını tamamladı. ''İslam Tarihi ve Tasavvuf'' konusunda tezini verdi. Medrese usulünde, Arapça ve diğer islami ilimlerde eğitim aldı. 1983 yılında Solhan İlçe Müftüsü olarak atandı. Askerliğini Yedek Subay olarak yaptıktan sonra bir müddet serbest olarak çalıştı.Daha sonra Ankara Merkez Vaizi olarak atandı.Sırası ile Gümüşhane-Torul, Ankara-Kalecik ,Ankara-Mamak ve Ankara Çubuk  İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

03 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulunun 2018/296 sayılı kararı ile Bingöl İl Müftüsü olarak atandı. Halen görevine devam etmektedir.

Evli ve 3  çocuk babasıdır.

BİNGÖL Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor