Burdur Müftüsü Kimdir - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


7 Mart 2019 Perşembe

Burdur Müftüsü KimdirMüftü Hıdır Bayrak

Çanakkale ili Bayramiç ilçesi Muratlar köyünde dünyaya geldi.

İlkokulu ve hafızlığını kendi köyünde tamamladı. 1976–1977 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul İmam-Hatip lisesinden mezun oldu. 

Özel hocalardan Kur'an-ı Kerim ve Arapça dersleri aldı. 1982 tarihinde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir-Hadis bölümünden mezun oldu. 1985 yılında vatani görevini Asteğmen olarak tamamladı. 

1989 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Müftüler ve Vaizler 5. Dönem İhtisas Kursunu başarıyla tamamladı. 

1977 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında göreve başlayan Hıdır Bayrak, Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam Hatiplik, çeşitli ilçelerde ilçe müftülüğü ve Balıkesir İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

 Bandırma İlçe Müftüsü iken Şanlıurfa İl Müftüsü olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Aydın, Kırklareli ve Yalova’da İl Müftüsü olarak görev yapan Hıdır Bayrak son olarak 5 Mart 2014 İl Müftüleri Kararnamesi ile Burdur İl Müftülüğüne atandı. Hocamız evli ve üç çocuk babasıdır.

BURDUR Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir