Dikkat.. Cuma Hutbesinde Değişiklik Yapıldı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Dikkat.. Cuma Hutbesinde Değişiklik YapıldıDiyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müüdürlüğü , Yeni Zelanda’da camide ibadet halindeki Müslümanlara düzenlenen saldırı dolayısıyla Türkiye genelinde bütün camilerde cemaatle paylaşılmak üzere cuma hutbesine ek bir açıklama paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca bütün il ve ilçe müftülüklerine ulaştırılan ve konu başlığı "Çanakkale Zaferi ve Birlik Ruhu" olan cuma namazında irad edilecek hutbenin ardından cemaatle paylaşılmak züere şu sözleri ilave etti.

“Muhterem Müslümanlar!

Yeni Zelanda’da müminlerin bayramı olan Cuma gününü hüzne çeviren, ibadet halindeki Müslüman kardeşlerimize düzenlenen menfur saldırı hepimizin yüreğini sızlatmıştır. Şu husus iyice bilinmelidir ki, dünyanın neresinde olursa olsun, kimden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, mabetlerimize ve Müslümanlara yapılan hiçbir saldırı asla kabul edilemez.

Bu gibi provokatif hadiseler karşısında akl-ı selim ile hareket etmek Müslümanların şiarındandır. Bu menfur saldırı da şehit olan kardeşlerimize Rabbimden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Cenâb-ı Hak her türlü bela ve musibetten ümmet-i Muhammed’i muhafaza eylesin.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor