Giresun Müftüsü Kimdir - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

15 Mart 2019 Cuma

Giresun Müftüsü KimdirMüftü Muhittin Oral

1960 yılında Giresun ili Bulancak ilçesi Tepeören köyünde doğdu. İlkokulu köyünde Orta okulu Beykoz da, İmam-Hatip Lisesini Giresun’da, İlahiyat Fakültesini Ankara da bitirdi. İlahiyat öğrenimi sırasında Ankara da 1981 yılında Etimesgut Merkez Camiinde İmam-hatip olarak göreve başladı.1987 yılında 10 aylık Yabancı Dil(Almanca) kursunu bitirdi.

1990 yılında 6. Dönem Haseki Eğitimini tamamladıktan sonra Kars /Göle ilçe müftülüğüne tayin oldu.1993-1999 yılları arasında Almanya/Hannover de din görevlisi olarak çalıştı.1999-2004 yılları arasında Sinop/Erfelek ilçe müftülüğü, 2005-2006 yılları arasında Artvin/Hopa müftülüğü görevlerinde bulundu.

2006 yılında Giresun merkez vaizliğine ataması yapıldıktan sonra Aşağı Avusturya ya 4 yıllığına din görevlisi olarak gitti. Yurtdışı görevinin ardından 05.03.2010 tarihinde Giresun daki  merkez vaizliği görevine yeniden başladı.

14/07/2011 tarihinde Korgan İlçe Müftüsü olarak atandı. 19.08.2013 tarihinde Korgan Müftülüğünden ayrılarak 28.08.2013 tarihinde Giresun İl Müftülüğü görevine başladı.

Erfelek ve Hopa müftülükleri sırasında Takdirname  Korgan müftülüğü sırasında başarı belgesi  ile ödüllendirilmiştir. Başlangıcından Günümüze Kadar İmamlık konulu yüksek lisans tezi vardır. Kuranda İmam, Sünnette İmam, İmamlığın Tarihi Seyri, Cami Eksenli Din Hizmeti ve İmam, Mihrabiyye Geleneği ve Ameli Salih, Camilerin Anlam ve Fonksiyonu, İmamın Nitelikleri konularında seminerler yaptı. Rehber Vaiz Formasyonu da bulunmakta olup birçok ilçede yüz yüze vaaz kursları verdi.

Evli ve üç çocuk babası olup Arapça ve Almanca bilmektedir.

GİRESUN Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex