DiniErkDiniErk
Müftü Hamdi Kavilloğlu

1964 Yılında Gaziantep’in Araban İlçesi Köklüce Köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini kendi köyünde, Orta öğrenimi de Gaziantep’te tamamladı.

1984'te Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. 1989'da yüksek öğrenimini tamamladı.

89–90 Öğretim yılında İstanbul Beyoğlu Halk Eğitim Müdürlüğünde Arapça Öğretmeni olarak çalıştı. Aynı yıl Müftülük Vaizlik sınavını kazanarak 6 ay Antalya’da staj yaptıktan sonra, Niğde’nin Ulukışla İlçesine Merkez Vaizi olarak atandı.

Bu görevi esnasında Selçuk Üniversitesinde Kelam dalında Mastırını tamamladı. 4 yıl Vaizlik hizmetinden sonra Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesine Müftü olarak atandı.

1996–2001 yılları arasında 4 yıl Hollanda’da Din Görevlisi olarak çalıştı. Yurtdışı dönüşü 2001 yılında Gaziantep Oğuzeli İlçe Müftülüğüne atandı. 21.08.2008 tarihinde İskenderun İlçe Müftülüğüne atandı.

07 Temmuz 2013 tarihinde Hatay İl Müftülüğüne atanan Hocamız, evli ve 2 çocuk babası olup, İyi düzeyde Arapça ve orta düzeyde Hollandaca bilmektedir.

Hocamızın şu ana kadar yapmış olduğu ilmi çalışmalar:


1- Kemaleddin el-Beyadi’nin İslam Kelamındaki yeri (Yüksek Lisans Tezi)

2- Yusuf Suresinin Psikolojik Tahlili

3- Ru’yetullah (Allah Teala’nın ahirette görülmesi.)

4- Kemaleddin el-Beyadi’ye Göre İrade Meselesi

5- İslamda Çocuk Terbiyesi

6- Kur’an-ı Kerim Okutmanın Önemi ve Sevabı

7- İslam’da İrade ve Sorumluluk 8- İslam’da Zühd ve Takva

Hatay Müftülük web sitesinden alınmıştır

Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor