Hizmeti Vatandaşların Her Kesimine Ulaştırmak Önceliğimizdir - Dindar Haber - DiniHabergentr

Hizmeti Vatandaşların Her Kesimine Ulaştırmak Önceliğimizdir
Hakkari merkez ve ilçeleri ile belde, köy ve mezralarında ikamet eden bayanlara din hizmeti sunmak üzere oluşturulan bayan irşat ekipleri vaaz ve irşat hizmetinde bulunmaya devam etmektedir.

Yıl boyunca Müftülüklerce düzenlenen programlar dâhilinde gerçekleştirilen bu faaliyetlerle ilgili olarak il müftüsü Faruk Gürbüz; “Zor bir coğrafyada, dağınık ve birbirine uzak yerleşim yerlerinde hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Hizmeti vatandaşların her kesimine ulaştırmak önceliğimizdir. Bunun için imkânlarımızı azami ölçüde kullanmaktayız.” diyerek söze başladı.

“Cami hizmetlerinden istenilen seviyede yararlanamayan kardeşlerimize ulaşmaya, onların soru, görüş ve önerilerini almaya, dini yönlü eksik ve aksaklıklarını gidermeye çalışmaktayız. Bu konuda genel irşat faaliyetlerinden faydalanamayan bayan kardeşlerimize din hizmetini ulaştırmak için kur’an kurslarımızın kadrolu ve fahri öğreticilerinden bayan irşat ekiplerimizi oluşturduk.  Ekiplerimiz müftülüklerimizce planlanan programlar dâhilinde il ve ilçe merkezleri ile belde ve köylerdeki cami, kur’an kursu ve diğer uygun mekanlara giderek, bayan kardeşlerimize vaaz ve irşat hizmeti sunmakta, soru ve önerilerini almakta, sorunlarını dinlemekte, halledebilecekleri istek ve arzularını yerine getirmeye çalışmaktadırlar.” diyerek devam etti.

Müftü Gürbüz konuşmasını; "Yaptığımız bu tür hizmetlerin vatandaşlarımızda yarattığı memnuniyet mutluluk vericidir. Bu da hizmetin kalitesini yükseltmede bizlere daha çok moral ve motivasyon sağlamaktadır. Programlara katılan bayan kardeşlerimize imkanlarımız nispetinde Diyanet ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınları hediye edilmektedir. Gayretlerinden dolayı bayan görevlilerimize teşekkür ederim.” sözleriyle tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor