Malatya Müftüsü Kimdir - Dindar Haber - DiniHabergentr

Malatya Müftüsü Kimdir
MÜFTÜ VEYSEL  IŞILDAR KİMDİR ?

Bolu ili Göynük ilçesi Bölücekova köyünde doğdu.

İlkokulu aynı köyde bitirdi. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı İstanbul Fatih’teki Nuruosmaniye yatılı Kur’an kursunda hafızlığını yaptı.

Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbul İmam Hatip Lisesi’ne devam etti. 1985-1986 öğretim yıllarında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1986-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. İmam hatip ve İlahiyat tahsilini yaptığı yıllarda Enver Ceylan, İsmail Biçer, Abdurrahman Gürses hoca efendilerden talim ve ilm-i kıraat dersleri; Dursun Çakmak ve Amir Ateş hocadan musiki dersleri aldı.

Recep Şehitoğlu hocadan da Arapça dersleri aldı. İlahiyat Fakültesine devam ederken Nuruosmaniye Camii müezzinliğini yaptı. 1992-1993 yıllarında Jandarma Asteğmeni olarak askerliğini yaptı. İlahiyat fakültesine devam ederken başlamış olduğu Nuruosmaniye Camii müezzinliği görevine 1996 yılına kadar devam etti.

1996-2002 yılllarında din görevlisi olarak Almanya/Berlin’de görev yaptı. Yurtdışı dönüşünde 2002 yılında Beyoğlu’nda vaiz olarak göreve başladı. 2003-2006 yılları arasında 20. Dönem Pendik Haseki Eğitim Merkezi’nde dini ihtisas eğitimini tamamladı. 2006-2008 yılları arasında Kartal Cezaevi vaizi olarak görev yaptı.

2008 yılında Batman/Hasankeyf ilçe müftüsü olarak müftülük görevine başladı. Aynı yıllarda Tasavvuf Musikisinde yüksek lisans çalışmasına başladı.

2011 yılında Tekirdağ/Hayrabolu ilçe müftülüğüne atandı.

13 Şubat 2017 tarihinde atanmış olduğu İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Resmi Gazete’nin 3 Mayıs 2019 günkü 30763 nolu sayısında yayınlanan kararname ile Malatya Müftülüğüne atandı

Orta düzeyde Arapça ve Almanca bilmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.Bilgilerini / fotoğraflarını güncellemek ya da kaldırtmak isteyenlerin eposta adresimize yazmaları yeterli olup gönderileri tarafımıza ulaştıktan ÜÇ iş günü içerisinde talepleri doğrultusunda işlem yapılacaktır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor