Müftü "ilahiyat Mezunu olman gerekir" dedi, Oldu ve ... - Dindar Haber - DiniHabergentr

Müftü "ilahiyat Mezunu olman gerekir" dedi, Oldu ve ...
UZMAN psikolog Mehmet Hilmi Eren, cuma günleri, namaz öncesi cemaate ""babalık eğitimi" vermek istedi. Bu çalışma izni için müftülükten kendisine "ilahiyat fakültesi mezunu olman gerekir" denildi

Azmederek ilahiyat fakültesini de bitiren psikolog Mehmet Hilmi Eren, 2,5 yılda yaklaşık 450 bin babaya camilerden "babalık eğitimi" veriyor.

Eren, "Madde bağımlılığı ya da zararlı alışkanlıklara kapılan çocuklara baktığımızda güçlü aile bağlarının ve ebeveyn ilişkilerinin olmadığını görüyoruz. Araştırmalar, hem cinsleri veya karşı cinsle ilişkilerinde sorun yaşayan çocukların babaları ile ilişkilerinde problemler olduğunu gösteriyor" diyor.

Psikolog Mehmet Hilmi Eren, 6 yıldır okullarda rehber öğretmen ve idareci olarak görev yaptığını, okullarda anne ve babalara yönelik eğitim seminerlerine babaların ilgi göstermemesi üzerine, camilerde bu projeyi başlattığını söyledi. Mehmet Hilmi Eren'in Kağıthane Orta Bayır Merkez Cami’inde cuma namazı öncesi çocukların gelişimi ve eğitimi için cemaate verdiği “babalık eğitimi” ilgiyle takip edildi.

Psikolog Eren, projeyi ilk kez İstanbul’da ilçe müftüsüyle paylaştığında ilahiyat fakültesi mezunu olmadığı için bunun kabul edilmediğini, bu nedenle ilahiyat fakültesini bitirerek tekrar başvurduğunu, müftülük ve valilikten izin alarak projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor