Öğrencilere Hafta Sonu Kuran Kursu Verilecek - Dindar Haber - DiniHabergentr

Öğrencilere Hafta Sonu Kuran Kursu Verilecek
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hafta içi fırsat bulamayan öğrencilerin yaygın din eğitimi hizmetterinden hafta sonlar| da faydalanmalarına imkan sağlamak amacıyla "Camiierde Kuran Öğretimi Kursları"  faaliyete geçirildi.

Camilerde Kur'an Öğretimi Hafta Sonu Kur'an Kursları Programına ilişkin uygulama esaslarını 81 il müftülüğüne Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DiNÇ imzasıyla gönderen Diyanet İşleri Başkanlığı söz konusu eğitim programının belirlenen esaslara göre yürütülmesi ve vaaz,hutbe, medya, afiş  gibi araçlarla tanıtımının ve duyurusunun yapılmasını istedi.

Açıklamada, "Bu program, yaz Kur'an kurslarına gelen öğrenciler başta olmak üzere öğrencilerin hafta sonlarını amaçlı etkinlikler vasıtasıyla daha nitelikli hale getirmelerini, yaygın din eğitimi hizmetlerinden yıl boyu faydalanmalarına imkan sağlamayı, Kur'anı Kerim ve dini bilgilerle ilgili bilgi ve becerilerini artırmalarını, dini ve ahlaki gelişim göstermelerini, olumlu tutum ve davranışlarına katkı sağlamayı.sosyal ve iletişim becerileri geliştirmelerini hedeflemektedir.

Haftalık 4 saatlen oluşan program, her biri l2 hafta/4S saat olmak üzere iki dönem halinde toplam 24 hafta/96 saatten oluşmaktadır." denildi.

Dersler, l6 Mart'ta eğitime başlayan öğreticilerin dersleri 2 Haziran' da, 23 Mart'ta başlayacak olanların ise 9 Haziran'da tamamlanacaktırHiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor