Deniz Feneri Derneği'nin İyilik Yarışması Sonuçlandı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Deniz Feneri Derneği'nin İyilik Yarışması Sonuçlandı
4. Uygulamalı İyilik Yarışmasına birbirinden güzel yüzlerce iyilik projesiyle katılan gençler, 70 bin 342 kişinin yararlandığı 1 milyon 523 bin 545 TL değerinde 1001 çeşit iyilik yaptılar. Dereceye giren okulların ödülleri, önümüzdeki günlerde yapılacak 4. İyilik Okulu Ödülleri töreninde sahiplerine takdim edilecek.

Deniz Feneri Derneği tarafından düzenlenen ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Türkiye’deki tüm imam hatip ortaokulları, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Özel Liselerde  başarıyla uygulanan “Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması” ile, “Özel liseler uygulamalı iyilik yarışması” sonuçlandı.

Projeler, tüm okullara örnek olabilir

Projelerin son kabul tarihi olan 1 Mart’tan sonra, projeleri değerlendirme sürecinde, şartnamede ilan edilen kuruluş temsilcilerinden oluşan “Seçici Kurul”, hepsi birbirinden güzel ve iddialı yüzlerce farklı iyilik projesi içerisinden en iyilerini belirleyip dereceye sokmak için, çok yoğun bir çaba gösterdi. Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödüle layık görülen projelere bakıldığında, bazı projelerin, bir nevi “uygulamalı değerler eğitimi modeli” olarak önümüzdeki dönemlerde diğer okullarda da örnek proje şeklinde uygulanabileceği düşüncesine ulaşıldı. Amacın ise, uygulamalı iyilik projesi yarışmasının, MEB’e bağlı okullarda uygulanmasıyla ortaya çıkacak “iyilik iklimi”ne dolayısıyla da iyiliğin yaygınlaşmasına katkı vermek olduğu belirtiliyor.

Ankara’da tören düzenlenecek

Dereceye giren projeler ve okulların ödülleri, önümüzdeki günlerde Ankara’da MEB Şura salonunda Protokol, MEB yetkilileri, dereceye giren projelerin öğrencileri, danışman öğretmenler, ilgili okulların yetkilileri, velilerin, halkın ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak ödül töreninde sahiplerine takdim edilecek.

Ortaokul projeleri

Seçmelerde ortaokullardan Ankara Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu’nun Ellerimiz İyiliğe Gönüllerimiz Kardeşliğe Ortak Oldu, Yozgat Sarıkaya Kadılı Cumhuriyet İmam Hatip Ortakolu’nun Her İyilik Bir Sadakadır, Konya Selçuklu Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu’nun Puslu Gözüme Işık Ol Mutluluğuma Şahit Ol, Aydın Karacasu İmam Hatip Ortaokulu’nun Tam Anlamıyla Kardeşiz isimli projeleri ödüle layık görüldü.

Lise projeleri

Liseler arasında ise İstanbul Sultangazi Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Annesinin Kaderini Omuzlayan Miniklere İyilik, Manisa Yunusemre Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Görme Engelliler İçin Dokunsal Eğitim Materyalleri ve Haritalar, Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İlmek İlmek Destek, Sakarya Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İyilik Benim Elimde isimli projeleri ödül kazandı.

Özel liseler

Özel liseler arasında ise Ankara Keçiören Özel Yeni Nefes Anadolu Lisesi’nin Bir Çocuk Güldü Mü Dünya Güler!, Ankara Altındağ Özel Muradiye Erkek Lisesi’nin Kuran Kardeşliği, Mersin Akdeniz Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Narenciyemi Paylaşıyorum, Ankara Etimesgut ASFA Ankara Ferda Anadolu Lisesi’nin 7’den 77’ye İyilik Yumağı isimli projeleri ödüle layık görüldü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor