Elbistan Müftüsü Görevine Başladı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

7 Nisan 2019 Pazar

Elbistan Müftüsü Görevine BaşladıKahramanMaraş Elbistan Müftüsü Muhsin Demirel’in, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Gümüşhane İl Müftü Yardımcısı olarak görevlendirilmesinin ardından yerine Malatya İl Müftü Yardımcısı Hacı Mustafa Kılınç atandı.

İlçeye gelerek görevine başlayan Kılınç, ilçede din hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde sürdürülebilmesi için tam bir ekip ruhuyla çalışacaklarını söyledi.

Hacı Mustafa Kılınç kimdir?

1959 yılında Ekinözü ilçesine bağlı Ortaören (Aşağı) Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu mahallesinde tamamlayan Kılınç, hafızlık eğitimine başladı. Lise eğitimini Malatya İmam Hatip Lisesi’nde bitiren Kılınç, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Ayrıca İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Arapça İhtisas Bölümü’nü tamamlayan Kılınç, 38 yıldan beri Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çeşitli unvanlarda görev yaptı. En son olarak Malatya İl Müftü Yardımcılığı yapan Kılınç, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 4 Nisan 2019 tarihinde Elbistan İlçe Müftüsü olarak atandı. Kılınç, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex