Erbaş, Yeni Zelanda’da - Dindar Haber - DiniHabergentr

Erbaş, Yeni Zelanda’daDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cuma namazı esnasında yaşanan terör saldırısında 51 Müslümanın şehit olduğu Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrine geldi.

Erbaş Yeni Zelanda programına, terör saldırısı sonrasında Müslüman ailelere olan desteğiyle adını duyuran Christchurch Belediye Başkanı Lianne Dalziel’i ziyaretiyle başladı.

Christchurch Belediye Başkanı Lianne Dalziel ise Başkan Erbaş’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek Müslümanlara olan desteğinin bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Erbaş’la aynı düşünceleri paylaştığını, hiçbir dinin terör olaylarını destekleyemeyeceğini dile getiren Dalziel, Christchurch şehrinin terör olaylarıyla değil, terörist saldırısı sonrasında gösterilen birlik ve beraberlik örnekliğiyle duyulmasını istediklerini belirtti.

Christchurch Belediye Başkanı Lianne Dalziel’i ziyaretinin ardından terörist saldırıda yaralanan ve aralarında Türk vatandaşı Zeki Tüyan’nın da bulunduğu hastaları tedavi gördükleri hastanede ziyaret eden Başkan Erbaş, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.Hastanede, terör saldırısından yaralı olarak kurtulan Türk vatandaşı Zeki Tüyan’ın ailesi ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Erbaş'a Yeni Zelanda programında Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay ile Sidney İdari ve Sosyal İşler Ataşesi Bilal Aksoy eşlik ediyor.

Kaynak : Diyanethaber.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor