DiniErkDiniErk
Aşağıdaki yazı mahihaber.com yazarlarından Erol Kara tarafından 30 Mayıs 2018 tarihinde "İlk Başkan Cuma Hutbesi İrat Etmelidir..." başlığı altında yazılmıştır.

Yazar Kara, Cumhuriyet döneminde ilk ve son kez hutbe okuyan Cumhurbaşkanı olarak Mustafa kemal Atatürk'ün olduğunu belirterek, "Erdoğan Cuma hutbesi irat edecek mi? 
Etmelidir. Bu büyük bir zaferin girizgâh bölümüdür." sözlerini ederek başkan Recep tayyip Erdoğan'ın bu muhteşem eserininde cuma hutbesini okumasının önemli olduğunu vurguladı.

Erol Kara'nın "İlk Başkan Cuma Hutbesi İrat Etmelidir..." başlıklı yazısı

******

Haberi okumuşsunuzdur. Çamlıca Recep Tayyip Erdoğan Camisinin Kadir Gecesinde yapılacak olan açılışı inşaat aşamasının bitmemesi yüzünden ertelenmiş

Haklı olarak, kendisine bu tarihi verip de "şimdi yetiştiremedik" diyen ekibin bir şekilde başarısızlığı ya da önünü görememesi veyahut sevimli görünmek için düşünülmeden  verilen bir tarih olmasından dolayı 27 Haziran 2018'in Türkiye'nin ilk başkanı olacak olan Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırmıştır.

Başkan kızmakta haklı.

Haklı ama her şerde bir hayır vardır diyelim, buradaki hayır, Cumhurbaşkanı olarak açamadığı adını taşıyacak olan caminin Başkanlık döneminde açılmasının nasip olmasıdır

Ve şunu hatırlatacağız.....

Takvimler 12 Nisan 2017'i gösterirken aşağıdaki yazıyı yazmıştık.

O tarihlerde demiştik ki,

"16 Nisan 2017 Türkiye için bir dönüm noktası olacaktır. Rejim değişikliğine gidecek olan Türkiye’de büyük bir çoğunluğun EVET oyuyla başkanlık sistemi gelecek ve yeni bir yönetim şekli Türkiye ile tanışacak.

Başkanlık sistemi Türkiye’ye ve Türklere özgü bir şekilde olacak.

Farklı bir sistem, farklı bir anlayış. Aslında bu rejim tarzına Türkiye fazla yabancı değil. Zira kısıtlı imkânlara rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasından sonraki dönemde kıyısından köşesinden Türkiye bunu gördü.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkartılan KHK’lar bile ileriki yıllarda çıkartılacak olan KHK’larla aynı çizgiyi göstermektedir.

Akparti de bu referandum ile birlikte farklı bir kulvarda olacak, makam koltuk sevdalısı birçok hayalperest milletvekili farklı bir sistemin içerisinde belki de yer bile bulamayacak.

Konunun bu kısımlarını siyaset uzmanlarına bırakalım ve 17 Nisan sonrası Başkan olacak olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması gereken, belki de düşündüğü bizim de hissettiğimiz bir görevi vardır ki bu da Türkiye Cumhuriyetinin ilk başkanı olarak selâtin bir camide hutbe irat etmesi olacaktır.

Bilindiği gibi cumanın sıhhat şartlarından biri hutbeyi devlet başkanının okumasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti ilk kurulduğu yıllarda Mustafa Kemal’in hutbe irat ettiği herkesçe bilinmektedir.

7 Şubat 1923'te, Balıkesir Zagros Camisi'nden yapmış olduğu hutbe bir ilk ve son olmuştur.

Ve Mustafa Kemal o tarihten bugüne ilk ve tek hutbe irat eden Cumhurbaşkanı olarak kalmıştır.

Sonra bir çok Cumhurbaşkanı camiye dahi uğramamıştır.

Padişahların birçoğu da hutbe irat etmiştir.

Gelelim bugüne, Başkan Recep Tayyip Erdoğan dönemine.Erdoğan Cuma hutbesi irat edecek mi?

Etmelidir.

Bu büyük bir zaferin girizgâh bölümüdür.

Peki, bu hutbeyi nerede irat edecek.

Akla her ne kadar Kocatepe, Sultanahmet, Süleymaniye gibi selâtin camiler ve bu milletin hayali İstanbul Ayasofya Cami gelse de âcizane temennimiz kendi adını taşıyan ve İstanbul incisi Boğazı süsleyecek olan ve yakın zamanda bitecek olan Recep Tayyip Erdoğan ( Çamlıca ) cami olmalıdır.

Anadolu Yakasının, Asya’nın ilk ayağı olan Üsküdar’ın, Harem denilen Hac yolunun ilk noktasının yükseklerinde bir inci gibi parlayacak olan Çamlıca Recep Tayyip Erdoğan Camiinde Türkiye Cumhuriyet’inin ilk başkanının hutbe okuması şart olmuştur.

Yapılmalıdır. Başkan Erdoğan bunu yapmalıdır.

Bu aynı zamanda günlerce yurt içinde yurt dışında” Hayır” isteyen emperyalist ve Siyonist güçlere indirilmiş bir yumruk olmalı, dost ve kardeş devletlere de güven duygusu vermelidir.

Bu eylem aynı zamanda 15 Temmuz Hareketine vurulacak bir mühürdür.

Bu eylem Dünya Müslümanlarının yeni liderini tanıması olacaktır.

Biz bunları söyledik ancak bir noktayı da hatırlatmakta fayda var.

16 Nisan’da EVET oyu verilip de 17 Nisan’da Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan olacağını da kimse hayal etmemeli. Zira ülkenin önünde yeni sistem için 2019 yılına kadar zor bir süreç var.

Mart 2019’da yerel seçimler yapılacak.3 Kasım 2019’da da yeni sisteme göre cumhurbaşkanı seçimi ve milletvekili genel seçimi birlikte yapılacak. Böylece 2019’da 2 seçim birden yapılarak yeni sistem fiilen tam anlamıyla uygulamaya girmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akparti’nin başına 2019’da fiilen geçmiş ve daha sonra resmen BAŞKAN olacak.

Hem de 2019 – 2024; 2024 – 2029 ve belki de 2033’e kadar 19 yıl …

Allah-u Teâlâ Erdoğan'ı dinimiz, milletimiz, ülkemiz ve dünya Müslümanları için hayırlı olduğu sürece başımızdan eksik etmesin diyoruz. Ülkemizin dünya Müslümanlarının liderine sahip bir lider ülke olmasını temenni ediyoruz."

Tüm bunları yazdık. Başkan'dan arz ettik. Hutbeyi okuyarak büyük bir yumruğu hain ittifakın da başına vurmuş olacak.

Biz 2019 demiştik. Erkene alındı. Şimdi 25 haziran 2018 dönüm noktası. 26 Haziran 2018 Başkan Recep Tayyip Erdoğan döneminin ilk günü

"Recep Tayyip Erdoğan Cami" varsın Kadir Gecesinde açılmasın

Türk Mlleti'nin Zafer ayı Ağustos'tıur, 

Ağustos ayında bir gün , bir Cuma minberde ilk başkan halkın sevgilisi Recep Tayyip Erdoğan neden olmasın.

Bekliyoruz Sayın Başkan. Heyecanla. Dua ile..

Erol Kara - 30.05.2018

Kaynak : Mahihaber.com

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor