Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yeniden başlıyor - Dindar Haber - DiniHabergentr

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yeniden başlıyor
Türk televizyonculuk tarihinde ilk olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin büyük beğenisini toplayan “Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” üçüncü sezonuyla TRT1’de başlıyor...

Yeni yarışmacılar ve yeni dekoruyla ekranlara gelecek olan Program, bu yıl da Ramazan ayının manevi havasına ayrı bir değer katıp “Kur’an ziyafeti” yaşatacak.

2017 yılında TRT-1 ekranlarında izleyiciyle buluşan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Diyanet-TRT iş birliğinde 2019 yılı Ramazan ayı boyunca yeni bölümleriyle ekranlarda olacak.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 2019 Ramazan ayı boyunca ekranlarda olacak.

Ramazan döneminde TRT 1’de yayınlanan "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" 5 Mayıs 2019’dan itibaren Ramazan ayı boyunca her gün TRT 1 kanalında yayınlanacak.

Bu çok “özel” ve özgün yarışmanın müjdesiyle birlikte katılım başvuruları da başladı…

Yarışmaya telefon ve İnternet üzerinden başvuru yapılabilecek… 

Her Bölümde 5 Yarışmacı Jürinin ve milyonların karşısına çıkacak…

*Yarışmacı adayları Kur'an-ı Kerim’i okuma görüntülerini whatsapp üzerinden 0505 0 188 500 numaralı hatta göndererek ve de www.trt1tilavet.com web adresindeki başvuru formunu 15 Mart Cuma gününe kadar doldurarak yarışmanın ön elemesine başvurularını tamamlanmış olacaklar. 

Ön eleme komisyonu tarafından başarılı bulunan adaylar, TRT 1 ekranlarında Jürinin ve milyonlarca izleyicinin karşısında yarışmacı olarak yeteneklerini sergileyecekler. 

Ramazan ayı boyunca her gün yayınlanacak yarışmada 5 yarışmacımız Kur'an-ı Kerim okuyacak ve ardından jüri üyeleri ve stüdyodaki seyirciler tarafından puanlamaya tabi tutulacak…

Hafta finalleri ve Ay finali

Puanlama sonucunda gün birincisi olan yarışmacılar hafta finaline, hafta birincileri ve ikincileri ise ay finaline yükselecek. Yarışmada ayrıca her bir jüri üyesinin bir yarışmacıyı direkt olarak hafta finaline taşıma yetkisi de olacak. Programa katılan yarışmacılara çeşitli hediyeler verilecek.

Birbirinden değerli Juri üyeleri

"Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nda Programın Sunuculuğunu Diyanet Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç üstlenirken, Jüride Dr. Mehmet Ali Sarı, Halil Necipoğlu ve Osman Eğin hocalar jüri üyeleri olarak görev yapacak, ayrıca hafta finallerinde Hafız Osman Şahin’de (DİB Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı) jüri ekibine katılacak.

Başvuru Kuralları için tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor