DiniErkDün haber sitemizde de yer alan Samsun'da görev yapan bir vaizin mülakatlarda yaşadığı haksızlıkla ilgili olarak yayınladığımız bir mahkeme kararının (okumak için tıklayınız ) ardından bu kez de bir mülakat mağdurunun feryadını Diyarbakır'dan duyduk.

Dün haber sitemizde yer alan ve "Diyanet-Sen’den Sınavlarla İlgili Emsal Karar" başlıklı haberde bir müftülükte çalışan vaizin görevde yükselme sınavında 88 puan alması ardından mülakatta 65 puan verilerek başarısız duruma düşürülmesinin mahkeme kararını yayınlamıştık.

Mülakat adaletsizliği ve kayırmaların son bulmaması nedeniyle adil bir sınavın yapılmadığı gerçeğine bu kez de Diyarbakır'da yaşayan Kübra Aysu eklendi.

Kübra Aysu girdiği DHBT 'de Türkiye genelinde 62'nci, Diyarbakır'da ise il birincisi olan bir hafız. Aynı zamanda Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi. Girdiği mülakatta nasıl kaybettiğini gözyaşları ile anlatıyor

İLKE HABER AJANSI tarafından yayınlanan haberde Kübra Aysu, sözlü mülakatta keyfi muamelelere maruz kaldığını ileri sürerek, haksız bir şekilde elendiğini söylemiş.

Kübra Aysu, İLKHA'ya tüm yaşadıklarını anlattığında sadece binlerce örnekten biri olduğunu da ortaya çıkarmış oldu.

Türkiye geneli dereceye giren Aysu, sözlü mülakatta keyfi muamele ile haksızlığa maruz kaldığını, bilinçli bir şekilde verilen 80 puanla ilan edilen kontenjana giremediğini iddia etti.

Kübra Aysu'nun haberini okumak için tıklayınız.


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor