Tecavüz Faili İmama 25 Yıl Ceza - Dindar Haber - DiniHabergentr

Tecavüz Faili İmama 25 Yıl CezaKuran kursuna giden bir çocuğu istismar etmekle suçlanan imamla ilgili Mersin’in Tarsus ilçesinde görülen davada sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme buna karşın tutuklama kararı almadı. Mağdurun ailesi ve avukatları tutukluluk kararı için itiraz edecek.

Mersin’in Tarsus ilçesinde 12 yaşında iken gittiği Kuran kursunda iddiaya göre imamın cinsel tacizine uğrayan E.S.’nin davasının görüldüğü Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuksuz yargılanan imama 25 yıl hapis cezası verdi.

Karar doğrultusunda, mağdur kızın avukatları, halen serbest olan imam M.D.’nin tutuklanması için itirazda bulunacaklar.

Hasan Bulut'un haberine göre, 2015 yılında Adana’nın Tekir ilçesinde yaz aylarını geçirmek için ailesiyle birlikte giden ve burada Kuran kursuna giden E.S.’ye iddiaya göre imam M.D. cinsel tacizde bulundu.

Adliye sarayı önünde ve duruşma salonunun bulunduğu katta geniş güvenlik önemleri alındı. E.S.’yi savunmak üzere davaya onlarca avukat müdahil oldu.

Mağdur avukatı Semra Kabasakal’ın verdiği bilgiye göre mahkeme heyetinden bir kadın üye sanığın beraatini istedi. Kabasakal, “Bayan üye şerh koydu. Cezalandırması konusunda bir şey diyemiyoruz ama sanığın tutuklanmaması ve üyelerden birinin beraat şerhi koymasını rahatsız edici bulduk onun için diğer haklarımızın hepsini kullanacağız bundan sonraki süreçte” dedi.

Mahkemenin itiraz hakkını açık olarak verdiği karar doğrultusunda, halen tutuksuz olan M.D.’nin biran önce tutuklanmasını isteyen E.S.’nin avukatları, bir üst mahkeme olan 1. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunacaklar.

Kabasakal, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra hiçbir duruşmaya katılmayan imamın bugün de gelmediğini söyledi.

İmam M. D. bütün suçlamaları reddediyor.

Avukat Semra Kabasakal ise aile ile M.D. arasında herhangi bir husumet olmadığını söylüyor. Sanıkla ilgili bir iftiranın söz konusu olamayacağına, “Öteki çocuklarına isim babalığı yapmış biri. Yani kızımızın bu adama iftira atması söz konusu değil. İddianamenin en önemli bölümü bu, aralarında bir husumet yok. Kendisi de söylüyor, '30 yıllık aile dostuyuz' diyor. 30 yıllık aile dostuna niye yalan söylesin, niçin başka biri değil de bu?” sözleriyle dikkat çekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor