Vakıflar, Gayri Müslim Vakıflara Atama Yolunu Açtı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Vakıflar, Gayri Müslim Vakıflara Atama Yolunu Açtı
Vakıflar Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde azınlık vakıflarına eksilen yönetim kurulu üyelerini atama yoluyla yenileme imkânı veren bir genelge yayınladı.

Genelgede,  gayrimüslim vakıf yöneticilerinin seçimi ile ilgili yeni düzenlemenin yürürlüğe girinceye kadar mevcut yöneticilerin görevlerine devam edecekleri hatırlatılarak, mevcut yönetim kurullarında ölüm, istifa gibi nedenlerle yaşanan eksilmelerin, kendi cemaati arasından tamamlanabileceği belirtildi.

Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem imzalı genelgede, “Vakıfların iş ve işlemlerinin devamlılığı için yeni düzenleme yapılıncaya kadar mevcut yönetim kurulu üye sayısı eksilen vakıflarda kalan yönetim kurulunun kararıyla kendi cemaati arasından mevcut yönetim kurulu üye sayısını tamamlayabilecekleri hususunda vakıfların bilgilendirilmesini rica ederim” denildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, azınlık vakıflarının yönetim kurullarını seçimle oluşturan yönetmeliği yaklaşık altı yıl önce iptal etmişti.

Yeni seçim yönetmeliği beklenirken, eksilen yönetim kurulu üyelerinin seçimsiz belirlenmesinin önünü açan genelde şaşkınlık yarattı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor