Anneye İtaatin Ödülü Hırka-ı Saadet Ziyarete Açıldı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Anneye İtaatin Ödülü Hırka-ı Saadet Ziyarete Açıldı
Hazreti Muhammed Aleyhisselamın kendisini ziyarete geldiği halde , annesine verdiği sözden dolayı peygamber efendimizi göremeden geri dönen Veysel Karani hazretlerine hediye ettiği Hırkai Şerif bugün ziyarete açıldı.

Hz. Muhammed'in vasiyetiyle Veysel Karani'ye bırakılan en önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, her ramazan olduğu gibi bu ramazan da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nin bahçesinde ilk günden uzun kuyruklar oluştu. Kutsal emaneti görenler gözyaşlarını tutamadı

Peygamber Efendimizin vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, ramazan boyunca Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde görülebilecek.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz'ın dua okumasının ardından Hırka-i Şerif ziyarete açıldı.

Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nin bahçesinde düzenlenen törene İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, muhafız aile Veysel Karani’nin 59. kuşaktan torunu Barış Samir, davetliler ve vatandaşlar katıldı.


Kutsal emanet, hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu 09.00-18.00 saatleri arasında görülebilecek iken Kadir Gecesi teravih namazı sonrası saat 02.30'a kadar ziyaret edilebilecek

Ramazan'ın ilk cumasını Hırkaı şerif Camiinde geçiren vatandaşlar Hırka-ı Saadeti ziyaret ettikten sonra cami avlusunda bulunan Kutsal Emanetleri de ziyaret ederek hasretliklerini bir nebze de olsa gi,dermeye çalıştılar


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor