Cami İmamı Hırsızlıktan Tutuklandı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Cami İmamı Hırsızlıktan Tutuklandı
Lefkoşe’de polis tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu aralarında cami imamı da bulunan dört kişi, kiliseye ait eski eserlerle yakalandı

Halkın Sesi'nden Evrim Kamalı'nın haberine göre; Lefkoşa’da Lefkoşa’da aralarında cami imamı da bulunan 4 kişi, kiliseye ait eski eserlerle yakalandı. Yapılan operasyonda zanlılar Erhan B. (Din Görevlisi), Mehmet Salih A., Hakan B., Burhan B. dün mahkemeye çıkarıldı.

Bir kamyonet içerisinde satışa arz edilmiş şekilde etnografik nitelikteki eski eser olan tunçtan mamul iki adet kilise çanı ile çeşitli ebatlarda bakırdan mamul 6 adet şamdan bulunarak emniyet altına alındı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda ES 245 plakalı van araç içerisinde satışa arz edilmiş şekilde etnografik nitelikteki eski eser olan iki adet 58 cm çapında ve 63 cm yüksekliğindeki tunçtan mamul kilise çanlarını, bir adet 207 cm boyunda bakırdan mamul şamdan, bir adet 192 cm boyunda bakırdan mamul şamdan, iki adet 190 cm boyunda bakırdan mamul şamdan, bir adet 152 cm boyunda bakırdan mamul şamdan ve bir adet 133 cm boyunda bakırdan mamul şamdanları kanunsuz olarak tasarruflarında bulundurduklarını belirtti.

Mahkeme, tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor