Göreve İade Edilen Personel Eski Görev Yerine Atanabilecek - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

15 Mayıs 2019 Çarşamba

Göreve İade Edilen Personel Eski Görev Yerine AtanabilecekDiyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yaparken terör örgütleri veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplarla bağlantılı olarak kamu görevinden çıkarıldıktan sonra yeniden göreve iade edilenler eski görev yerlerine atanabilecek.

OHAL kapsamında açığa alınan ve soruşturma neticesinde göreve iade kararı verilen personelin eski görev yerlerinde yeniden başlayamamaları büyük sıkıntılara ve mağduriyetlere sebep oluyordu. Diyanet-Sen olarak göreve iade edilen personelin eski görev yerlerinde yeniden başlaya bilmeleri için hukuk çerçevesinde üyelerimizin haklarını savunduk ve emsal teşkil edecek kararlara imza attık.

Bunun yanında konuyu Nisan 2017 Kurum İdari Kurulu’na taşıyarak “OHAL kapsamında açığa alınan ve soruşturma neticesinde görevine iade kararı verilen personelin zorunlu sebepler bulunmadığı sürece görev yerlerinde kalmalarının sağlanması” şeklindeki maddenin imzalanmasını sağladık.

Yaşanan sıkıntıların ve mağduriyetlerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı bu gün yayınladığı ve 81 il müftülüğüne gönderdiği yazı ile göreve yeniden iade edilen personelinin eski görevine iade edilmesi yönünde karar verdi.

Kararın camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzası ile 81 il müftülüklerine gönderilen söz konusu yazı şöyle:


Kaynak : Diyanetsen

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex