İmamoğlu, Dini yayınlar Fuarına İzin Vermedi - Dindar Haber - DiniHabergentr

İmamoğlu, Dini yayınlar Fuarına İzin Vermedi
37 yıldır her Ramazan milyonlarca insanı misafir eden İstanbul Dini Yayınlar Fuarı’na İmamoğlu engeli.

CHP’li Ekrem İmamoğlu “işimize engel oluyor” bahanesiyle bu yıl Dini Yayınlar Fuarı için yer tahsis edilmeyeceğini açıkladı.

Yıllardır faaliyet gösteren Dini Yayınlar Fuarı bu yıl ilk kez güvenlik bahanesiyle kurulamayacak.

İstanbul'da Ramazan ayının en önemli geleneklerinden biri olarak 37 yıldan beri devam eden Dini Yayınlar Fuarı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla bu yıl gerçekleştirilemeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanahmet Meydanı'nda mevcut yönetim, yani geçmiş dönemden gelen yönetim, itfaiyenin, emniyetin, Sultanahmet Meydanı'nda bu tarz fuar alanının kurulmasına karşı olduğunu söylediler. Özellikle oradaki esnafın, bu tür kurulumların işlerine zarar verdiğini, toplumun orada sağlıklı bir şekilde buluşamadığı konusunda geniş tespitleri olduğunu söylediler. ''Peki, ne ön görüyorsunuz'' dedim. ''Kurulması yanlış'' dediler. ''O zaman kurmayın'' dedim. Ben, o anlamda hiç irade koymadım. Esnaf, emniyet, itfaiye rahatsızsa kurmayın, tamam. Ne diyorlarsa, kabul ettim. Artı, orada kurulacak olan Diyanet Vakfı diye ismi adlandırılıyor ama orası, yazı yazan özel bir fuar şirketidir. Onu da ifade edeyim. Bana da yazısı gösterildi. Ben de, ''Yönetime gönderin. Yönetimin, gerekli ve lüzumlu cevapları var, onlar versinler'' dedim. Onun için biz, Diyanet Vakfı ile her türlü iş birliğini yaparız, Diyanet kurumuyla da her türlü iş birliğini yaparız. Her türlü manevi ortamda oluruz. Aradaki özel şirkettir ve söylediğim gerekçelerden dolayı önceki yönetim, burada kurulmasının kesinlikle yanlış olduğu konusunda bize brifing verdi. Sebebi budur." şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor