Kabrime Gelenler Cehennem Ateşi Görmesin - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

14 Mayıs 2019 Salı

Kabrime Gelenler Cehennem Ateşi Görmesinİstanbul'un manevi büyüklerini ziyaret ederken kesinlikle ziyaret etmemiz gereken mahallerden biridir Mehmet Emin Tokadi Hazretleri..

Adını Fatih Sultan Mehmed döneminin büyük islam alimlerinden Molla Mehmed Zeyrek'den alan Zeyrek semti, İstanbul'un 3 büyük evliyasından birine, Mehmet Emin Tokadi Hazretleri'ne ev sahipliği yapıyor..

Eyüp Sultan’da Ebu Eyyüb Halid Hazretlerinin türbesinde türbedarlık yaptı. Bundan sonra kendisine Ravza-i Mutahhare’de Rasulüllah Efendimizin türbesinde türbedarlık verildi. Bu göreve getirildiğinde, kavuştuğu nimete şükrederek: “ İki cihan sultanının türbesinde bekçi ve hizmetçi  oldun. Onun yüksek kapısının süpürgecisini, Mevla mahrum eylemez, zarara uğratmaz. Cihanın sultanı olan Rasulüllahın hizmetçisini kimse incitmez. Ey Emin! Sana müjdeler olsun! Rasulüllah Efendimiz’in kapısında zahiren ve bâtınen hizmetçi olmakla şereflendin” diyerek Allah’a dua etti.

Hazire kapısındaki müjdeli ikaz huzur verir, edeb ile duhul eylememizi işaret eder "Edeble Gelen Lutuf ile Gider".

Mehmed Emin Tokadi'nin şeyhi Ahmed Yekdest-i Cüryani Hazretleri kendisine şunları söylemiştir: "Vasiyet et ki vefatından sonra kabrini kolay bulunacak bir yere yapmasınlar. Virane bir yere defnetsinler. Kimse bilmesin. Ancak, nasibi olanlar gelip bulsun, dua etsinler."

Tokadi Hazretleri'nin, mezarını ziyaret edenlere şu duayı söylediği rivayet edilir. "Benim vefatımdan sonra kabrime gelip bir Fatiha okuyanın vücudu cehennem ateşinde yanmasın.".

Mehmet Emin Tokadi Hazretlerinin Kabrini görmek ve duasını öğrenmek için tıklayınızHiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex