Konya'da Eğitim Görecek Gençler Yaşadı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


31 Mayıs 2019 Cuma

Konya'da Eğitim Görecek Gençler YaşadıTürkiye Diyanet Vakfı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Konya’da Beş Yükseköğretim Yurdu İle Hizmet Verecek

TDV, 1989 yılından itibaren Hacı Mustafa Kafaoğlu Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu ile Konya’da hizmet veriyor. Üniversite öğrencilerine güvenli ve konforlu barınma imkanı sağlayan TDV 30 yıllık tecrübesi ile Konya’daki yurt sayısını 5’e yükseltiyor.

Profesyonel hizmet anlayışı ile kaliteden ödün vermeyen TDV Yurtları, şehirdeki öğrenci potansiyelinin konaklama ihtiyacını karşılamak için 2019-2020 eğitim döneminde ikisi kız üçü erkek olmak üzere toplam beş yurtla hizmet vermeye hazırlanıyor.

Konya Selçuklu’da sahip olduğu 60.000 metrekarelik yurt alanı ile öğrencilere şehir merkezinde doğal güzellikler içinde geniş bir alan sağlayan Hacı Mustafa Kafaoğlu’nun 518 kişilik kapasitesi  şehirdeki öğrenci potansiyelinin bir kısmını karşılıyor. Huzurlu bir barınma ve eğitim imkanı sunan TDV yurtlarının yeni dönemde şehirde toplam beş yurt ile hizmet vermesi planlanıyor.

Meram ve Selçuklu’da hizmet verecek olan kız yurtları, ailelerin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyen, üniversitelere kolay ulaşım imkanı ile öğrenci ve ailelerinin yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Yeni açılan Aydınlık ve Selçuklu Erkek Yurtları da ön kayıtlarını almaya devam ediyor.

TDV yurtları, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile üniversiteli öğrencilere yalnızca barınma ve beslenme imkanı sağlamıyor. Öğrencilerin okul hayatını destekleyici kurs ve eğitim programları, sosyal hayatlarını kaliteli hale getiren sosyo-kültürel faaliyetleriyle de hizmetlerine devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir