Milli Görüşçü Kuruluşlar Dokuzuncu kez Toplandı - Dindar Haber - DiniHabergentr

Milli Görüşçü Kuruluşlar Dokuzuncu kez Toplandı
Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) tarafından Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansların dokuzuncusu İstanbul'da geçekleştirildi.

Milli görüşçü kuruluşlar (MİLKO) İstanbul da dokuzuncusu gerçekleşen Hak,Adalet ve Kardeşlik konferansları gerçekleştirildi.Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, konferansta çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, konferansta dikkat çeken bir konuşma yaptı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, herkesin evinde Kur’an ve hadis kitaplarının mevcut olduğunu dile getiren Asiltürk, şunları söyledi:

“Bugün Türkiye’de insanların birbirine kardeş olması lazım gelirken, bu kardeşlik duygusunu bırakıp neredeyse birbirine düşman gibi davrandığını görüyoruz. Bundan dolayı acaba ne yapabiliriz, yüreğimizle bu yanlışı nasıl yaparız diye düşündük. Yurtdışından çeşitli fakültelerden mezun arkadaşlarımız, ilahiyat fakülteleri ve medreselerden mezun arkadaşlarımızı bir araya getirip ‘Şuur Dersleri’ vermeye başladık. Bizler böyle bir çalışma içine girerek insanlara kardeş olma hissiyatı vermeye çalışıyoruz. Buna her hafta ve hiçbir parti farkı gözetmeksizin devam ediyoruz

“Peygamberimiz aramızdan ayrıldı ama söylediği her şey elimizde. Peki şimdi ne oldu? İnançlarımız zayıfladı, ihlasımız azaldı. Allah ve Resulü’ne bağlılığımız azaldı. Bunların yerini dünya malı ve hırs aldı. Bankalara sıraya girmiş sakallı hocalar faizle, krediyle iş yapıyorlar. Bu adamlar dün yolda yürürken, karşıda banka tabelası görünce önünden geçmemek için yolunu değiştiriyordu. Bizler, insanlarımızın haramı normal görmemeleri, günahlardan uzaklaşmaları için çaba gösteriyoruz. Eğer idarecilerimiz birbirine ağır ithamlarda bulunursa, insanlar birbirlerine saygı duymazsa kardeşliği nasıl tesis edeceğiz?”

YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer de, “Yüce Rabbimiz Nur Sûresi’nde, ‘Mal, servet, para, pul sadece belirli bir zümrenin elinde dönen bir servet olmasın. Benim yarattığım tüm insanlar, benim yarattığım her şeyden faydalansın’ diye buyuruyor. Ama kapitalist felsefenin, Firavun düzenine dayanan bir dünya düzeni faizle, Allah’a ve Resulü’ne harp ilan etmiştir. Faizle tüm insanlığı sömüren, gelişmekte olan ülkelerde döviz üzerinde faizle haksız kazanç elde edilen, tekelciliğin, zulmün yaygınlaştığı bir dünyada yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise Ebu Eyyub El Ensari Hazretleri’nin şehadetinin yıldönümü olduğunu hatırlatarak, “Ebu Eyyub El Ensari Hazretleri, doksanlı yaşlarında İstanbul’u fetih etmek için geldi. Peygamber Efendimiz’e ev sahipliği yapan, Uhud Savaşı’na, Bedir Savaşı’na katılmış olan büyük sahabe efendilerimizden bir tanesi. Doksanlı yaşlarında bura gelmekle bizlere; haklı ve adil bir düzenin kurulması için cihat etmenin bir yaşının olmadığını gösterdi. Cihat ibadetinin sadece gençken yapılmayacağını, her yaşta mümkün olduğunu gösterdi. Ebu Eyyub El Ensari Hazretleri’nden Allah razı olsun, onun sayesinde cihadın son nefese kadar yapılabileceğini görmüş olduk” diye konuştu.

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’na Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO Genel Sekreteri İlyas Tongüç, ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve MEDYADER Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç’in yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor