Nihat Hatipoğlu'na Gayri Müslimlerden Tepki - Dindar Haber - DiniHabergentr

Nihat Hatipoğlu'na Gayri Müslimlerden Tepki
İlahiyatçı ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Nihat Hatipoğlu, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaptığı ve televizyondan canlı yayınlanan iftar programında, 13 yaşındaki Ermeni bir çocuğun dinini değiştirdi.

İhtida olayına tepkiler çığ gibi büyüdü.

Azınlık cemaatin sesi olan AGOS Gazetesi verdiği haberde çocuğun annesinden yalanlama geldiğini yazdı.


Gazete verdiği haberde, Çocuğun Türkiye'de yaşayan bir Ermenistanlı olduğunu,  annesi Alina Y. Ermenistan'da yayın yapan Lurer.com’a açıklama yaparak “Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi.  Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.” dediğini iddia etti.

Gazete ayrıca kadının HDP milletvekili Garo Paylan'ı da aradığını, bunun üzerine HDP'li vekilin "Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağı"nı söyledi.

Bu arada azınlık cemaat liderlerinden Başepiskopos Aram Ateşyan da 13 Mayıs Pazar günü yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanı'nın aradığını ve şikayette bulunduğunu söyledi

Bilindiği gibi, 12 Mayıs Cumartesi günü ATV’de yayınlanan Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu iftar programında 13 yaşındaki Arthur’un, Müslüman olmak istediği belirtildi ve Hatipoğlu’nun yönlendirmesiyle çocuk canlı yayında Kelime-i Şehadet getirdi. Hatipoğlu, ayrıca çocuğa ismini değiştirmek isteyip istemediğini de sordu. Çocuk ise "Nihat" ismini istediğini belirtti. Hatipoğlu çocuğun annesinden izin aldıklarını öne sürdü.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor