Sendika, 4B'lilerin Yollukları Peşinde - Dindar Haber - DiniHabergentr

Sendika, 4B'lilerin Yollukları Peşinde
Bağımsız Diyanet Sen, üyesi olan 4B'lilerin yolluklarının ödenmesi için açtığı davaları kazandığını duyurdu.

Sendikadan yapılan açıklama şöyle ;

"4-b'li üyelerimizden nakil olan ve idarece ödenmeyen yolluklarını hukuk müşavirliği avukatlarımız aracılığı dava açarak ödenmeyen yolluklarını almasını sağlıyoruz.

2012 yılında ilk yolluk davasını açan sendikamız bu süre içerisinde açtığı yolluk davalarının kazanılmasında önemli başarı sağlamıştır.

Bağımsız Diyanet Sen olarak 4-b'li sözleşmeli üyelerimizden, bir yerden başka yere nakil olup, sürekli görev yolluğu ödenmesi için çalıştıkları yerlere müracaat etmekte ve idareler tarafından haklı talepleri red edilmektedir
.
Hukuka uygun olmayan işlemler ile ilgili sendikamız avukatları tarafından konu takip edilerek olumlu sonuçlanması sağlanmaktadır.

Konuyla ilgili birçok mahkeme kararlarında da açıkça belirtildiği gibi, atanan personelin yeni görev yerine gitmek ve göreve başlayabilmek için bir takım giderlerin yapılması zorunludur.

Çünkü bir yerden başka yere atanan 4-b sözleşmeli personel aynı kadrolu çalışanlar gibi evini ve ailesini taşımaktadır. Taşınmadan kaynaklı bu giderler kamu hizmetinin yürütülmesinden kaynaklandığı için yasa gereği kamu idaresi tarafından karşılanmalıdır. Kamu idaresinin, ödemenin yapılmaması şeklindeki yanlış ve hukuka aykırı uygulamaları, yargıdan dönmektedir.

Bağımsız Diyanet Sen olarak üyelerimizin hukuka uygun yaptırımla karşı karşıka kalması durumunda haklarını korumak için 2005 yılından itibaren tecrubeli, idare hukukunu iyi bilen avukatlarmızla üyelerimizn haklarını korumaya devam etmekteyiz.

Sendika üyelerimizin haklarının korunması adına Hukuk Müşavirliği avukatlarımız Sayın Av.Vedat KOLUKISA ve Av. Coşkun AYDIN'a teşekkür ediyoruz.

BAĞIMSIZ DİYANET SEN / YÖNETİM KURULU"

Mahkeme kararlarını incelemek için tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekecek Haberler

Sponsor