Çukurova'nın Şanslı Gençleri Konya'da - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


9 Haziran 2019 Pazar

Çukurova'nın Şanslı Gençleri Konya'daAdana Çukurova İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü "Gençliğe Değer" projesi kapsamında, 300 gençle Konya'ya gezi düzenledi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün teşvik ve desteğiyle gerçekleştirilen gezi programını gençler sevinçle karşıladı.

Proje kapsamında 50 camide cami-gençlik kolları programlarına katılan gençlerin iştirakiyle gezi planlandı.

Programa bizzat katılan ve onlara Konya’da rehberlik ederek gençlere hitap eden İlçe Müftüsü Hüseyin Gün; "Gençlerimizin ellerinden tutularak onları yeniden kendi öz değerleri olan İslami değerlerle buluşturmak zorundayız. Bu gençler bizim geleceğimiz, büyük ailenin birer fertleridir. Gençlerimize milli ve manevi değerleri hissettirmek kendi medeniyet anlayışımızı onlara aktarmak bizim başlıca görevimizdir. Düşünen, okuyan, soran, sorgulayan, erdemli, vefalı, değer veren, değer sahibi gençler olmalısınız.” dedi.

Sabah namazını Ramazanoğlu Camiinde kılan gençler,14 araçla konvoy eşliğinde Ereğli ilçesine bağlı İvriz Köyü, yeşil doğası, yerin altından kendiliğinden çıkan suyu, mağaraları, İvriz Kaya Anıtı, tarihi İvriz Köprüsü gibi tarihi ve doğal yapıları ile Konya’nın en çok turist alan köyleri arasında ilk sıralarda yer alan doğa harikası olan köyde sabah kahvaltısı yaptı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün başkanlığında gerçekleşen ve Konya Bilim Merkezi, Mevlana Müzesi gibi yerlerin ziyaret edildiği geziye, Daire Personelleri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri ve cami-gençlik gruplarına devam eden 300 Öğrenci katıldı.

Erdemli gençlik için düzenlenen gezi öğrenciler ve aileleri tarafından da memnuniyetle karşılandı. Program’a Konya’da eşlik eden Emekli Sarıçam Müftüsü Bekir Kaplan, öğrencilere duygu yüklü bir konuşma yaptı. Müftü Kaplan’a ve geziyi organize eden Müftü Hüseyin Gün'e, Gençlik koordinatörleri Adil Satan, Esra Çevik ve gezide görev alan Daire Personellerine, Kur’an Kursu Öğreticilerine, Din Görevlilerine, Köprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım’a ve geziye katılan öğrenciler teşekkür etti.

Haber ve Fotoğraflar : Ahmet Tokdemir / Çukurova

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir