Deniz Müzesine Çevrilen O Camiden Fotoğraflar - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


9 Haziran 2019 Pazar

Deniz Müzesine Çevrilen O Camiden Fotoğraflarİstanbul’daki tarihi Dolmabahçe Camii’nin CHP tarafından ibadete kapatılarak deniz müzesine çevrildiği ortaya çıktı. Caminin müze halindeki fotoğrafları gün yüzüne çıktı

İstanbul’daki tarihi Dolmabahçe Camii’nin (Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’) tıpkı Ayasofya gibi CHP’nin baskıcı tek parti döneminde ibadete kapatılarak deniz müzesine çevrilmesi ile ilişki fotoğraflar Star gazetesinde kemal Gümüş imzasıyla yayınlandı.

Gezi Parkı’ndaki şiddet olaylarında eylemcilerin bira içip, ayakkabılarıyla girerek saygısızlık yaptığı ve  ‘üs’ olarak kullandığı Bezm-i Alem Valide Sultan (Dolmabahçe) Camii daha önce de CHP zulmüne maruz kalmış.

1948’de müzeye çevrilen ve 27 Mayıs darbecileri tarafından karargah olarak kullanılan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde 1967’ya kadar ezan sesi yükselmedi.

Star, Müslümanların içini acıtan ve tarihe kara bir leke olarak geçen vahim olayın fotoğraflarına ulaştı.

19 yıl ezan sesine ve müminlere hasret bırakılan Dolmabahçe Camii’nin müze çevrilmesinin ardından dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın buradaki sergiyi gezdiği güne ait fotoğraflar ortaya çıktı.

Haberin ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınızHiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir