Din İşleri Yüksek Kuruluna Atananlar Göreve Başladı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


11 Haziran 2019 Salı

Din İşleri Yüksek Kuruluna Atananlar Göreve Başladı

 


Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kurul Başkanı Dr. Ekrem KELEŞ’in konuşmasıyla toplantı başladı.

Keleş, konuşmasının başında Din İşleri Yüksek Kuruluna yeni katılan Uzman yardımcılarını tebrik ederek, Din İşleri Yüksek Kurulunun vizyonu ve misyonu hakkında bilgilendirdi ve tavsiyelerde bulundu.

Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlarının uluslararası düzeyde bilgi ve becerilerle mücehhez olması gerektiğini ifade eden Dr. Ekrem Keleş, Kurul Uzmanlarının dinî ilimler yanında pozitif bilimlerde de kendilerini geliştirmeleri gerektiği üzerinde durdu. Özellikle güncel iktisadî ve tıbbî konularda birçok yeni meselenin olduğunu ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.


Keleş, Din İşleri Yüksek Kurulunun öteden beri istikametini koruduğunu, İslâm’ın orta yolunu en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti. Yeni katılan Uzman yardımcılarıyla Din İşleri Yüksek Kurulunun daha dinamik ve güçlü bir hüviyete kavuşacağını ve bundan son derece mutluluk ve heyecan duyduğunu ifade etti.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş’in konuşmalarının ardından göreve yeni başlayan Uzman Yardımcılarının kürsüye çıkarak kendilerini takdim etmeleri ve duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ardından aile fotoğrafının çekimiyle tanışma toplantısı sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir