Diyanet, Neden Dur Demiyor - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


11 Haziran 2019 Salı

Diyanet, Neden Dur DemiyorSon yıllarda sözde programlar yaparak insanları ilan ya da davet yolu ile bir de sosyal medyayı kullanarak toplu olarak , yani cemaat haline gelerek teheccüd namazı kılmak artık moda oldu.

Hatta bilhassa mübarek gecelerde bir çok camide de tesbih namazını cemaatle kılmak da bu şekilde moda olan ve genelde de rağbet gören bir namaz şekline dönüştürüldü.

Hatta mekruh olmasına rağmen Diyanet'in imamları tarafından hatta Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da teşvik edilen bu tür ibadetlere engel olunmaması Diyanet'in dini bozma faaliyetleri olarak söylenmektedir.

Haliyle günümüzde bidat olan bu tür namaz kılmalar farzları da unutturmuş oldu.

Hatta şahit olduk ve oluyor nafile olan Teravih namazını kılan insanlar vacip olan vitr namazını terk ederek camilerden dağılmaya başladı. Hatta bu manzarayı gören imamların bir çoğu da buna göz yumarak uyarmayı kendine zul sayarak, susmayı tercih ediyorlar.

Sözde ibadet ettiklerini sanan binlerce kişi, hayır işlediklerini sanarak mutlu olarak evlerine döndüklerini sanmış olsalar da aslında alimlerin mekruh saydıkları ibadetleri yaparak, dinde olmayanı dine sokmanın günahı altında uyumaya devam ediyorlar.

Teheccüd olsun tesbih namazı olsun bu tür nafile namazları cemaatle kılmanın mekruh olduğunu bir kez daha vurgulayalım ve konu hakkında detayı yazmaya çalışalım.

Dini bilgiler sitesi Mahihaber'den devamını okuyabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir