Günün Enterasan Haberi Diyanet'ten - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


13 Haziran 2019 Perşembe

Günün Enterasan Haberi Diyanet'tenDikkat ediyor musunuz bilemeyiz ancak bu Diyanet İşleri Başkanı değişeli, sürekli gündemde kalacak şekilde haberler işitiyoruz.

En son ki gündem haberi, aslı Fıtr olan bayrama "Şeker Bayramı denmez Ramazan Bayramı denilir" şeklinde açıklaması olan, Diyanet İşleri Başkanı bu kez de bağış toplayan kurumlardan olan Kızılay'dan ödül alarak yine gündem oldu.

Zaten kendisi bağış toplayan vakfın başkanı olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kızılay Bağışçıları Madalya Töreninde,  Türkiye Diyanet Vakf adına Türk Kızılayı'nın çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül aldı.

Diyanet'in web sitesinden yapılan açıklamada "Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türk Kızılayı tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’ne katıldı.

Türk Kızılayı'na bağışlarıyla katkı sağlayan kişi ve kurumlara madalyaların verildiği törende, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından 59 kişiye platin, 61 kişiye altın ve 32 kişiye gümüş madalya takdim edildi.Ayrıca törende Türkiye Diyanet Vakfı'na, Türk Kızılayı’nın çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül verildi. " denildi:

Şimdi, tüm ülke camileri vasıtasıyla sürekli yardım toplayan, Ramazan ayında dinimizde yeri olmamasına rağmen zekat, fitre toplayan, Kurban bayramında kurban ve deri toplayan  yardım vakfı hükmünde yer alan TDV'ye yine yardım toplama hükmünde bulunan Kızılay gibi bir kurum, kendisine "Türk Kızılayı'nın çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı" gerekçesiyle ödül veriyor.

Bir de düşünülmesi gereken platin, altın ve gümüş cinsinden verilen ödüllerin bağışa muhtaç olan kuruma maliyeti..

"Bir bağış toplayan kurumun bağış toplayan bir başka kuruma " katkı sağlanmasının anlayamadıklarını ifade eden vatandaşlar " 152 kişiye dağıtılan platin, altın ve gümüşten mamul ödül madalyalarının maddi değeri ile herhalde bir çok insana yardım edilmesi, daha uygun olan Kızılay'ında bu bonkörlüğü de ayrıca tartışılır." dediler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir