DiniErk
1 Haziran 2019 günü akşamı teravih namazı kılınan ve namazgaha çevrilen Yenikapı'daki yüzbinlerce insanın "Allahu Ekber" nidaları birilerine şok etkisi yaptı mı bilinmez ama o sesler bize "Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler." Bakara süresi 18 ayetini hatırlattı.

İstanbul’un fethinin 566. yıl dönümüm dolayısıyla ve Yenikapı’da yüz binlerce kişiyle teravih namazı kılındı."Bedir Savaşı'na katılan 313 sahabeyi sembolle en az 313 bin kişi toplanacak" diye çağrı yapılmış olsa da o gece Yenikapı'da milyonu aşkın bir insan vardı.

Çoğu da belirlenen alana sığmadı bile.

Alanın dışında dahi buldukları yerlere seccadelerini sererek ibadetlerini yerine getirmeye razı olmuş  yapılan çağrıya uyma heyecanı içerisinde yüzbinlerce insan koşarak gelmişti.

O gece Yenikapı'dan bir mesaj gönderildi..Orada, Reis'in arkasında namaz kılmak bir yana, çalıntı oylarla bir yerlere gelmek isteyerek halkı arkadan vurmaya çalışmaya hevesli bir güruha , sinsilere indirilen bir tokat vardı.

O gece orada vatan hainlerine "haddini bil" mesajı gönderildi.

O gece Ayasofya mihrabı önünde toplanan inananlar ikinci fethin yaklaştığını haber
veriyordu.O gece orada ,İster Sultanahmet'teki Ayasofya'nın içerisinde olsun ister Yenikapı'da yapılan platformdaki Ayasofya mihrabı olsun bu şehre Konstantinopolis deme cüreti gösterenlere indirilen ikinci bir tokat vardı.

Bitti mi, bitmedi.O gece Yenikapı'da toplanan o kalabalık fetih öncesi namaz kılan Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin arkasında namaz kılan ordunun görüntüsü var idi.O gece Bedrin Aslanlarını sayısını sembolize eden 313 sayısının binlerce fazlasını oluşturanlar İstiklal Harbinde Çanakkale'de saf tutan Mehmetçiklerin gövde gösterisini canlandırıyorduYenikapı'daki Teravih Namazı Enderun usulü kıldırıldı. Enderun Osmanlı demek idi. Osmanlı'nın teravihi güzelleştiren ibadet şekli idi.

O gece Yenikapı'da Bedrin Aslanları, Fatih'in ordusu, Çanakkale'nin yiğitleri ve Osmanlı'nın ayak sesleri vardı.Amener Resulü 'yü okuyan Cumhur Başkanı ne dedi.

"Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et" ( Bakara 286 )

Amin diyoruz.

Kafirler için yaşasın cehennem...

Yusuf Dilsen - 02.06.2019

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor