Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı Başladı - videohaber - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad


Post Top Ad


12 Haziran 2019 Çarşamba

Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı Başladı - videohaber


Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Çalıştayı” Ankara’da başladı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen çalıştayın, Diyanet İşleri Başkanlığı ve üniversitelerle işbirliği içerisinde yapılmasının önemine dikkati çekildi.

İki gün sürecek çalıştayda, “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik”, “Türkiye’de Manevi Danışmanlık ve Rehberlik”,  “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans Programları”, “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Süpervizörlük Eğitimi”, “Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Program Teklifleri ve İşbirliği Çalışmaları” başlıkları ele alınacak.

Çalıştayın açılış oturumuna Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı,  Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan ilgili daire başkanları ile uzmanlar ve çeşitli üniversitelerden akademisyenler katıldı.

Açılış Konuşması yapan Diyanet İşleri Başkanından satır arası sözler

“Diyanet İşleri Başkanlığı, insanın manevî yönüne katkı yapacak ve bu konuda sorumluluk alacak kurumların başında gelir”

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, Sevgili Peygamberimizin Mescid-i Nebisi örnekliğinde olduğu gibi kadınıyla erkeğiyle, küçüğüyle büyüğüyle, herkesin rahatça gelebileceği, girebileceği birer ilim merkezi, bir suffe, bir mektep, bir huzur mekânları yapmak için çalışmaktayız. Câmi ve Kuran kurslarımız müştemilatları ile şehirlerde ve köylerde farklı işlevleriyle, âdeta birer sosyal uyum ve rehabilitasyon merkezi olarak herkese kapısını açmaktadır”

“ Lisans eğitiminde iken öğrencilerimizin manevî danışmanlık ve rehberliğe dair farkındalığını artırmaya, İlâhiyat ve İslâmî İlimler’in yanı sıra, ilgili diğer bölümlerle çift anadal ve yandal eğitimleri veya ilgili bölümlerde özel lisansüstü programları ile alana yönelik yetişmiş insan kaynağına ihtiyaç duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.”


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir