Manisa’nın ilk engelsiz camisinin temeli atıldı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

24 Haziran 2019 Pazartesi

Manisa’nın ilk engelsiz camisinin temeli atıldı


Manisa'nın Yunusemre ilçesinde kentin ilk engelsiz camisinin temeli atıldı

480 Metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 600 metrekare alanda kurulan, ikinci katına asansör ile çıkılabilen ilk engelsiz camii olma özelliğini taşıyan Güzelyurt Camii temel atma töreni gerçekleştirildi.

Laleli Mesir Camii İmamı Ali Polat'ın Kur'an tilaveti ile başlayan törende açılış duası Emekli İmam Hatip Sefer Saadet Yıldız tarafından yapıldı.

Bu tür hayır işlerinin gerçekleşmesinde öncülük eden ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Manisa Valisi Ahmet Deniz, "Çocuklarımızla saf tutmak gerçekten çok güzel. Çocuklarımıza cami sevgisini, İslamiyet'in hoşgörüsünü anlatmamız lazım. Onun için camilerimiz çocuklarımızla dolsun. Yazın özellikle cıvıl, cıvıl olsunlar. Biz yıllardır okullarımızda seçmeli de olsa Kuran-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatını anlatan derslerin olmasını istiyorduk. Allaha şükür oldu. Her şey madde değil zenginleşiyoruz, kişi başı gelirimiz artıyor, hayat standartlarımız yükseliyor ama maalesef insanların mutluluğu artmıyor. İnsanların içindeki boşluğu madde değil mana doldurabilir. Onun için çocuklarımızı dolu dolu yetiştirmemiz gerekiyor. İslamiyet'i özümseyerek yaşamımızı şekillendirmeliyiz. Hoşgörü, sevgi, güzellikler, şefkat, merhamet ve aklınıza ne kadar güzel şey gelirse İslamiyet'te var. Her Müslüman, bir rol model olmalı ve İslamiyet'in bütün güzelliklerini diğer insanlara göstermelidir. Atalarımız, gittikleri yerlerde önce camii inşa edip etrafına şifahane, imarethane ve medrese yerleştirirdi. Dünya'nın birçok yerinde atalarımızın bıraktığı medeniyetimizin eseri camiler var" dedi.

Güzelyurt Camisinin temel atma törenini gerçekleştiren Vali Ahmet Deniz, törene katılan çocuklara da kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak : Manisa Valiliği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex