Afganistan, Hacca Gitmek İsteyenleri Cezalandırıyor - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

3 Temmuz 2019 Çarşamba

Afganistan, Hacca Gitmek İsteyenleri CezalandırıyorBüyük bir aday başvurusu ile karşı karşıya kalan ve bazılarının Hac yapmak için yıllarca beklediği Afgan hükümeti, Suudi Arabistan'ı ikinci kez ziyaret edenler için 500 dolar para cezası verdiğini söyledi.

Ülkenin Dini Güven ve Hac Bakanlığı, hacıları sık sık ziyaret etmekten kaçınmaya teşvik etmek ve bunun yerine yoksul ülke halklarına insani kriz ve yoksulluğun bitirilmesine yardım etmek için bir kampanya başlattığını söyledi.

DiniErk Haber'in, Arab News'den edindiği bilgiye göre, Nader Darez'in yaptığı açıklamada, "Ziyaretçilerin adlarını ve ayrıntılarını gösteren bir veritabanı oluşturduk ve ikinci veya üçüncü kez hacca gitmeye kalkışanlara 500 dolar para cezası verilecek." dediği belirtildi.

Yıllık 30 bin hac kontenjanına sahip bulunan Afganistan'da on binlerce insan ziyaret etme şansını elde etmek için yıllarca beklemektedir.

Öte yandan, Suudi Arabistan'a iki hafta içinde başlayacak hac yolcukları rağmen Afganistan'da hükümetin Hacılar için eğitim rehberleri ve öğretmenlerini henüz tamamlamadığı öğrenildi.

Afganistan'da hali hazırda parası olanların rüşvet ödeyerek kota dışından hacca gitmeye çalışıldığı belirtildi.

DiniErk Haber / Dünya Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex