Allem Ettiler Kallem Ettiler İmamı Sürdürdüler - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Allem Ettiler Kallem Ettiler İmamı SürdürdülerAsrın ihanetinin yaşandığı 15 Temmuz darbe gecesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatıyla görevli olduğu camide sela okuduğu gerekçesiyle laikçilerin küfür ve hakaretlerine maruz kalan, bu süreç sonrasında aynı kişiler tarafından hakkında ilgili ilgisiz birçok şikayet oluşturulan Tevfikiye Köyü İmamı Ramazan Yaman başka bir camiye atandı.

Çanakkale’nin Merkez’e bağlı Tevfikiye Köyü’nde dönemin CHP zihniyetli muhtarı Hüseyin Dinç’in darbe gecesi sâlâ okuyan Ramazan Yaman’a küfürler yağdırmasıyla başlayan süreç, konunun mahkemeye taşınmasının ardından farklı bir boyut kazanmış, muhtar ve akrabalarının imam Ramazan Yaman’a karşı birçok zorbalığa imza atmıştı.

Köy camisinin ezan ve vaaz sistemine zarar vermeye kadar vardırılan zorbalıklar, imam Ramazan Yaman’ın kardeşlerinin traktörünün lastiklerinin patlatılması ve 300 koyununun şüpheli şekilde zehirlenmesiyle devam etmişti.

Tüm bunlara karşı Ramazan Yaman, müftülüğün tayin talebini “Cumhurbaşkanımız nasıl gitmiyor ve mücadele ediyorsa ben de bir yere gitmeyeceğim” diyerek geri çevirmişti.

İmam Ramazan Yaman’ın 15 Temmuz dolayısıyla haklarında dava açtığı Sabri Uysal, İsmail Varol, Ahmet Demirtaş gibi köylülerin, sonraki süreçte İmam Yaman aleyhinde birçok iddia ortaya atarak müftülüğe bildirmiş ve bu gerekçeyle soruşturma açılmıştı.

15 Temmuz’dan bu yana Tevfikiye Köyü’ndeki bazı vandallara karşı direnen Ramazan Yaman hakkında sürpriz bir karar çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, İmam Ramazan Yaman hakkında sürgün kararı verdi. Diyanet’in 06.05.2019 tarihli yazısıyla Yaman, Çanakkale’nin Yenice ilçesindeki Yağdıran Köyü’ne tayin edildi. Sürgün kararı, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 36/1-b maddesine dayandırıldı.

FARUK ARSLAN / YENİAKİT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex