Bir Kalem Daha Rahmanın Şefkatine Defnedildi. - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

14 Temmuz 2019 Pazar

Bir Kalem Daha Rahmanın Şefkatine Defnedildi.Alimin Ölümü Alemin Ölümüdür.

Kalemini inandığı davası uğrunda en net haliyle yıllardır kullanan, duruşunu hiç bozmayan, inandıklarını çekinmeden savunan, kendine has zarif bir üsluba sahip, ömrünü Ümmetin uyanışına adayan Mehmet Şevket Eygi en çok arzuladığı Rahman'ının şefkatine defnedildi.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren 86 yaşındaki duayen gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi’nin cenaze namazı, Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılındı.

Cenaze namazına, Eygi’nin ailesi, yakınları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski TBMM Başkanları İsmail Kahraman ve Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kabine üyeleri, milletvekilleri, siyasi parti genel başkanları, eski siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazın ardından yaptığı konuşmada, Eygi'yi uzun yıllardır tanıdığını belirterek, şunları kaydetti:

“Mehmet Şevket Eygi beyin, kaleminin yanında en önemli özelliklerinden bir tanesi de estetik anlayışı idi. Estetikte çok farklıydı ve Müslüman’ın estetiğine çok dikkat etmesini özel sohbetlerimizde de ifade ederdi.”

Eygi’nin zengin bir kütüphaneye sahip olduğunu ve kitaplarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hibe ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun da Eygi'nin cömertliğini göstermesi bakımından önemli olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem kendi eserlerini hem de kütüphanesindeki eserleri gençliğin ve milletin emrine amade kılmasından dolayı Eygi'ye şükran borçları olduğunu söyledi.

Merhum Eygi’nin cenaze namazını, Diyanet İşleri Başkanı kıldırdı.

Eygi'nin cenazesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da omuz vermesiyle cenaze aracına kadar taşındı. Eygi'nin cenazesi, defnedilmek üzere Merkezefendi Mezarlığı'na götürüldü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex