Cami ve Kuran Kurslarından Sonra Sıra Müftülüklerde.. - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

2 Temmuz 2019 Salı

Cami ve Kuran Kurslarından Sonra Sıra Müftülüklerde..Kocaeli Müftülüğünde baba-kız aynı müftülükte çalışacak. Böylece aile yapılanması müftülüklere de sıçramış oldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı kararname ile Kocaeli İl Müftülüğü’nde baba-kız, müftü-müftü yardımcısı olarak görev yapacak.

Diyanet'e bağlı cami ve Kuran Kurslarında aynı aile bireylerinin görev yapmasına ve dini kurumların aile şirketleri gibi yönetilmesine alışan Türkiye'deki uygulama müftülüklere de sıçradı.

Erdoğan’ın yayınladığı kararname ile Kocaeli İl Müftülüğü’ne atanan Sinan Cihan’ın kızı Ravza Cihan’ın, aynı müftülükte müftü yardımcısı olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan’ı Kocaeli İl Müftülüğü’ne atadı.

Sözcü’den Uğur Enç’in haberine göre bu atamayla Sinan Cihan, 2017 yılından bu yana Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapan kızı Ravza Cihan’ın amiri oldu.

1987 yılında İstanbul’da doğan Ravza Cihan, 2008 yılında Sakarya Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden birinci olarak mezun oldu. 2010 yılında yüksek lisansını, enstitü birincisi olarak tamamlayan Cihan, İslam Hukuku Bilim Dalı’nda doktora yaptı. 2009 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Kur’ân kursu öğreticisi ve idarecisi olarak görevine başlayan Ravza Cihan 2017 yılında üç aylık süre ile Almanya-Essen’de din görevlisi olarak vazife yaptı. Ardından Kocaeli Müftü Yardımcısı olarak görevlendirildi.

BABA CİHAN MEMLEKETİNE ATANDI

2017 yılının Kasım ayından itibaren Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapan Ravza Cihan’ın babası Sinan Cihan, kızının il yardımcısı olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Kocaeli İl Müftüsü olarak görevlendirildi.

Sinan Cihan KimdirHiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex