DİB, Satacağı Kurbanlıkların Fiyatını Açıkladı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

1 Temmuz 2019 Pazartesi

DİB, Satacağı Kurbanlıkların Fiyatını AçıkladıDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2019 yılına hayoırseverlere satacağı kurban fiyatlarını da bu toplantıda açıkladı. 

TDV Kocatepe Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda vekaletle kurban kesimi organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı övülerek kurumun kurban vekâletlerini tam bir titizlik ve şeffaflıkla yerine getirdiği, dile getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte 1993 yılından itibaren vekâletle kurban kesim organizasyonu yaptığı hatırlatılarak bu hizmet için bu yılki kurban organizasyonu için yurt içi ve yurt dışındaki din görevlisi hocalar ile yardımcı kuruluşlardaki çalışanlar olmak üzere yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple gerçekleştirileceği açıklandı.

Açıklamalarda, "Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir yardım eli olmakta, onlarla gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturmaktadır” denilerek "Ayrıca, vekâletle kurban hizmetinin Türkiye’de müftülükler, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütüldüğü"söylendi.


Konuşmalarda, FETÖ ihanet şebekesinin vatandaşların kurbanlarını, zekat ve fitre ile sadakaları hangi amçlarla kullandıldığı da belirtilerek "Zira söz konusu meşum yapı, kurban ibadetini tam bir menfaat çarkına dönüştürmüştür. Topladığı zekât, sadaka gibi yardımları suistimal ettiği, vekâlet olarak aldığı kurbanları yerine getirmediği, süfli emelleri uğruna usulsüz ve ahlaksız bir biçimde televizyon programlarına, başka ülkelerde menfaatleri için lobi faaliyetlerine, toplantı ve gezi etkinliklerine, milletimiz ve memleketimiz aleyhine çalışan merkezlere peşkeş çektiği ifade edildi.

2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na 430 bin 8 hisse kurban emanet edildiği yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 287 merkezde, yurt dışında 143 ülkenin 436 bölgesinde kurban kesildiği belirtilen toplantıda 2019 yılı kurban fiyatları için şu açıklamada bulunuldu.

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedelleri yurt içi 890 TL, yurt dışı 725 TL olarak belirledik” dedi.

Toplantıya, Diyanet İşleri Başkanı ile birliklte başkan yardımcıları Osman Tıraşçı, Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Dr. Burhan İşliyen, Başkanlığın üst düzey yöneticileri, TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat ve çok sayıda TDV gönüllüsü katıldı.


2019 Vekaletle Kurban Programını izleyiniz


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex