İstanbul Müftüsü Emekliye Ayrıldı - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

5 Temmuz 2019 Cuma

İstanbul Müftüsü Emekliye Ayrıldıİstanbul Müftüsü Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz yaş haddinden dolayı emekliye ayrıldığını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığında 6 yıl ve İstanbul Müftülüğündeki 2,5 yıllık görev süresinin ardından yaş haddinden emekliye ayrıldığını sosyal medyadan paylaşan Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz Müftülük personeli ve ilçe müftüleri ile vedalaştı.

Sosyal medya üzerinden "Bu mübarek Cuma gününde meslek hayatımın 45., Diyanet hizmetimin 9. yılında yaş haddinden İstanbul Müftülüğünden ayrılıyorum. Cenab-ı Hakk'a lütfettiği bütün nimetler ve güzellikler için hamdediyor, kalan hayatımızda sağlık ve afiyetle hizmet ömürleri niyaz ediyorum." diyen Hasan Kamil Yılmaz için bir veda programı da düzenlendiği bildirildi.Malatya Müftüsü Veysel Işıldar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Prof. Dr. Yılmaz’ın kişilik özellikleri, ilim adamı olarak önemi ve İstanbul Müftüsü olarak gerçekleştirdiği hizmetleri anlatan bir video izlendi.

Programda İstanbul Müftüsünün veda konuşmasının yanı sıra Büyükçekmece Müftüsü İrfan Üstündağ ve İstanbul Müftü Yardımcısı Bahri Şamat bir konuşma yaptılar


Prof.Dr. hasan Kamil Yılmaz Kimdir ? Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex