Mehmet Şevket Eygi ; Kedim Size Emanet - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

13 Temmuz 2019 Cumartesi

Mehmet Şevket Eygi ; Kedim Size EmanetTürkiye’nin önde gelen mütefekkirlerinden Mehmet Şevket Eygi'nin 4 Temmuz tarihinde yayınlanan köşe yazısında "Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona sahip çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Bu iyiliği yapacak olana şimdiden dua ediyorum, teşekkür ediyorum." ifadeleriyle kedisine sahip çıkılmasını istediği ortaya çıktı.

Bugün Hakk’ın rahmetine kavuşan yazar Mehmet Şevket Eygi, mütefekkir kimliğinin yanısıra kişiliği ile de örnek bir hayat yaşadı.

Kimseyi kırmayan, nazik üslübu ve kültür sanat alanındaki birikimi ile simge isimlerden olan Eygi 05.07.2019 tarihindeki yazısındaki vasiyetiyle adeta yaşadığı hayatı özetledi.

Eygi,  4 Temmuz'da yayınlanan "Haberiniz var mı, soruyor musunuz?" başlıklı yazısında kedisiyle ilgili vasiyetini dile getirmiş ve yazısında vefat ederse geride kalan kedisi için dostlarından yardım istemişti.

İşte o satırlar:

"Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona sahip çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Öldüğünde cesedini beyaz bir beze sarıp temiz bir yere gömsün. Mütevazı bir hayvandır. Az yer, çok sevgi ister. Gördüğü sevginin on katını verir. Bakan sevap kazanır. Bu iyiliği yapacak olana şimdiden dua ediyorum, teşekkür ediyorum."

Mehmet Şevki Eygi Vefat Etti ( okumak için tıklayınız )

Mehmet Şevki Eygi Yazdı, Kediler, Köpekler ( okumak için tıklayınız )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex